Na sygnale

17 zdarzeń na drogach Olsztyna i powiatu. Policjanci apelują o ostrożność

Tylko w ciągu jednego dnia policjanci byli wzywani do 17 zdarzeń na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcy powinni zwrócić uwagę, że opady deszczu ze śniegiem oraz niskie temperatury powodują, że nawierzchnia w wielu miejscach jest śliska. Prędkość dopuszczalna w czasie trudnych warunków drogowych nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną!

W poniedziałek (30.11.2020r.) po godz. 13:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kolizji w rejonie skrzyżowania ul. Dworcowej i Żołnierskiej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 44-latka kierująca osobowym fordem wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa i uderzyła w jadące BMW. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Policjanci w związku ze spowodowaniem przez kobietę zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym skierowali sprawę do sądu, który zdecyduje o dalszych konsekwencjach. Funkcjonariusze podjęli również decyzję o zatrzymaniu jej prawa jazdy.

Kilka godzin później policjanci otrzymali zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu w rejonie skrzyżowania ul. 1-go Maja i ul. Ratuszowej w Olsztynie. W tym przypadku jego prawdopodobną przyczyną było to, że 44-latek postanowił ominąć pojazdy stojące w korku i przechodząc przez jezdnie w miejscu niedozwolonym wszedł bezpośrednio przed jadący pojazd marki Opel Astra. Pieszy trafił do szpitala. Ostatecznie 44-latek został ukarany mandatem za naruszenie przepisów ruchu drogowego.

W tym samym czasie policjanci interweniowali również na al. Sikorskiego w Olsztynie. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Volkswagen Passat nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i najechał na tył osobowej skody. 63-letni sprawca kolizji został ukarany mandatem. Na jego konto wpłynie również 6 punktów karnych. We wszystkich przypadkach kierujący byli trzeźwi.

Policjanci przypominają!

Opady deszczu ze śniegiem i niskie temperatury powodują, że nawierzchnia w wielu miejscach jest śliska, maleje przyczepność pojazdu, a tym samym znacznie wydłuża się jego droga hamowania. W takiej sytuacji bezwzględnie należy dostosować prędkość do warunków panujących na drodze i zachować odpowiedni – bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu.

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*