15-letni motorowerzysta nie zatrzymał się do kontroli, następnie uderzył w policyjny radiowóz

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Na długo zapamięta swoją przejażdżkę motorowerem 15-latek, wobec którego interweniowali policjanci na drodze krajowej nr 53. Sprawą nastolatka, który najpierw nie zatrzymał się do kontroli, potem uderzył w radiowóz i próbował uciec pieszo zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

W sobotę (24.06.2017) wieczorem na DK 53 kierujący jednośladem nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać w kierunku Klewek. Po przejechaniu odcinka drogi stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i najpierw uderzył w radiowóz, a następnie w przydrożne barierki. Mężczyzna porzucił motorower i zaczął uciekać pieszo. Policjanci w pościgu pieszym zatrzymali go. Jak się okazało kierowcą motoroweru był 15-letni mieszkaniec gminy Purda.

Na szczęście szaleńcza ucieczka motorowerzysty zakończyła się tylko na kilku siniakach. Uszkodzeniu uległ także policyjny radiowóz i motorower nastolatka. Na miejsce dotarła wkrótce także matka chłopca, której przekazano syna.

Teraz 15-latek ze swojego zachowania będzie musiał wytłumaczyć się nie tylko przed swoją matką, ale także przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w związku z niezatrzymaniem się do policyjnej kontroli, za jazdę motorowerem bez wymaganych uprawnień oraz kierowanie pojazdem niesprawnym technicznie.

źródło: KMP Olsztyn (RP/TM)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu