13-latka wsiadła za kierownicę i spowodowała trzy kolizje

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Dnia 7 sierpnia, wieczorem oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olszynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na jednej z olsztyńskich ulic. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że kierująca pojazdem marki Ford Focus nie zachowując należytej ostrożności, najechała na słupek, a następnie uszkodziła dwa zaparkowane pojazdy.

Policjanci szybko dotarli do kierującej 13-latki, która oddaliła się z miejsca zdarzenia. To, w jaki sposób kluczyki znalazły się w rękach dziewczynki, będzie przedmiotem wyjaśnień Sądu Rodzinnego dla Nieletnich w Olsztynie. 13-latka odpowie przed sądem za kierowanie autem bez uprawnień, a także za spowodowanie trzech kolizji.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem bez uprawnień jest wykroczeniem, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna, nie mniejsza niż 1 500 zł, a także zakaz prowadzenia pojazdu. Wykroczeniem jest również udostępnienie pojazdu osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania, podlega karze grzywny.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po