122 szkoły z województwa warmińsko-mazurskiego walczą o warsztaty kulinarne z udziałem znanego vlogera

- Kategoria: Ciekawostki
0

Ogólnopolski program edukacyjny marki WINIARY „Żyj smacznie i zdrowo” jest już na półmetku. Do tej pory w województwie warmińsko-mazurskim swój udział zgłosiły już 122 szkoły, a w samym Olsztynie liczba ta wynosi 6. Oznacza to, że 122 nauczycieli z całego regionu wyedukuje 7 152 uczniów, przekazując im wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania. W tym roku do akcji włączył się również znany nastoletni youtuber – Blow. Zgłoszone szkoły powalczą o warsztaty kulinarne z jego udziałem. Czy wygrają?

Skuteczność programu

Edukacja w zakresie zdrowego odżywiania na stałe wpisała się w harmonogram warmińsko-mazurskich gimnazjów. Po raz 6 nauczyciele, którzy biorą udział w akcji „Żyj smacznie i zdrowo” rozpowszechniają wiedzę na temat właściwego żywienia, zdrowego gotowania oraz podstawowych zasad, którymi należy kierować się w kuchni. W ubiegłym roku, w samym województwie warmińsko-mazurskim, udało się wyedukować uczniów aż 141 szkół. Z roku na rok zgłasza się coraz więcej nauczycieli, którym zależy na tym, by wśród młodzieży promować zdrowe odżywianie. W tej edycji, w całej Polsce, do programu zgłosiło się już 2 932 nauczycieli.

W sumie w akcji biorą udział 3 022 szkoły oraz 169 026 uczniów.

Blow inspiruje nastolatków

W tegoroczną akcję po raz pierwszy włączył się również popularny wśród gimnazjalistów vloger Blow. Nastolatek, na samej platformie YouTube, ma już ponad 1 550 000 subskrybentów. Na oficjalnym fan page’u akcji „Żyj smacznie i zdrowo” oraz swoich kanałach społecznościowych, ten chętnie oglądany przez gimnazjalistów youtuber, realizuje m.in. starannie opracowane w ramach programu przepisy. Pokazuje tym samym, że przygotowywanie zdrowych posiłków wcale nie musi być trudne. Gotowanie dla Blowa jest również dobrą zabawą i okazją do wspólnego spędzania czasu, dlatego na jego „kulinarnym” vlogu można spotkać go z mamą.

Warsztaty kulinarne i spotkanie z idolem!

Każda szkoła, która bierze udział w programie edukacyjnym marki WINIARY „Żyj smacznie i zdrowo” może zawalczyć o główną nagrodę, jaką są warsztaty kulinarne z udziałem specjalistów projektu oraz popularnego Blowa. Ponadto, 40 zwycięskich klas otrzyma dla swoich szkół zestawy sprzętów kuchennych. Dodatkowo, piętnastu najbardziej zaangażowanych nauczycieli tzw. „Ambasadorów” będzie miało okazje wygrać dla swoich szkół laptop. W tym celu należy przeprowadzić m.in. 3 lekcje w klasach z zakresu zdrowego stylu życia i właściwego odżywiania na podstawie scenariuszy z dowolnej edycji programu. Każdy nauczyciel ma szanse zostać wyróżnionym Ambasadorem. Wystarczy, że wykaże się ponadprzeciętnym podejściem do tematu i udokumentuje swoje działania w formularzu zgłoszeniowym dostępnym na stronie www.zyjsmacznieizdrowo.pl.

6 edycja programu edukacyjnego marki WINIARY „Żyj smacznie i zdrowo” została objęta patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Zdrowia, Rzecznika Praw Dziecka, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych, Rektora SGGW oraz Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.

„Żyj smacznie i zdrowo” to program edukacyjny marki WINIARY, prowadzony we współpracy  z Federacją Polskich Banków Żywności w polskich gimnazjach. Misją programu „Żyj smacznie i zdrowo” jest przekazanie gimnazjalistom wiedzy z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie ich do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród młodzieży postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności. Do tej pory, w pięciu edycjach „Żyj smacznie i zdrowo” wzięło udział ponad 70% szkół gimnazjalnych z całej Polski.

Program marki WINIARY jest częścią strategii firmy Nestlé, w ramach której firma zobowiązuje się produkować wysokiej jakości produkty, będąc jednocześnie wiarygodnym partnerem w żywieniu i dbałości o zdrowie Konsumentów.

Patroni honorowi:

  • Minister Edukacji Narodowej
  • Minister Sportu i Turystyki
  • Minister Zdrowia
  • Rzecznik Praw Dziecka
  • Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych
  • Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego
  • Ośrodek Rozwoju Edukacji
  • Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

Partner społeczny:

  • Federacja Polskich Banków Żywności
Źródło: mat. prasowe

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Śmiertelny wypadek na trasie Ryn-Wejdyki

Do wypadku doszło na trasie Ryn-Wejdyki. Volkswagen bus