Życie jest piękne. Noś odblaski – nowy spot policji

Życie jest piękne. Noś odblaski – nowy spot policji

- Kategoria: Wiadomości
0

nos-odblaski

Nieważne czy jesteś mały czy duży, nieważne ile masz lat, czy jesteś kobietą, dziewczynką, chłopcem czy mężczyzną. Dla każdego z nas życie stanowi najcenniejszą wartość. Dlaczego? Bo życie jest piękne. I warto o nie dbać.

Jesienią i zimą odblaski mogą uratować życie. O sile małego światełka policjanci przypominali już wiele razy. Używanie elementów odblaskowych to obowiązek prawny. Brak odblasku poza obszarem zabudowanym po zmroku może kosztować więcej niż przysłowiowy mandat. Można stracić coś najcenniejszego – własne, piękne życie. Policjanci ruchu drogowego po raz kolejny zwracają uwagę na konieczność używania elementów odblaskowych. Tym razem w zupełnie innej formie.

Małe światełko wystarczy, by uniknąć tragedii

W ostatni weekend (05-06.12.2015) na drogach regionu doszło do kilku groźnych wypadków. Dwa z nich okazały się tragiczne w skutkach. W sobotę około godziny 17.00 na drodze krajowej numer 63 w miejscowości Kolonia Pozezdrze, poza obszarem zabudowanym, 51-letni kierowca osobowego volkswagena potrącił pieszego. Mężczyzna w wyniku ciężkich obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pieszy przemieszczał się nieprawidłową stroną drogi I nie posiadał elementów odblaskowych. Tego samego dnia – przed godziną 22.00 – kierujący peugeotem jadąc drogą DK16 w kierunku Gietrzwałdu, na prostym odcinku drogi najechał na tył jadącego w tym samym kierunku rowerzysty. 53-latek w wyniku poniesionych obrażeń zmarł.On także nie posiadał elementów odblaskowych.

Policjanci z Ostródy tylko w ciągu kilku ostatnich dni ujawnili blisko 30 osób, które po zmroku, poza terenem zabudowanym, poruszały się bez elementów odblaskowych, stwarzając ogromne zagrożenie przede wszystkim dla siebie.

Siła pozytywnego przekazu

Policjanci przy każdej okazji przypominają o tym jak ważna jest troska o własne bezpieczeństwo na drodze. Możnaby uznać, że każdy rozsądny człowiek zdaje sobie z tego sprawę. Niestety, zdarzają się wypadki, w których niechronieni uczestnicy tracą życie, bo ignorują podstawowe zasady poruszania się po drodze.

Jak mówi mł. insp. Robert Zalewski Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie:

– Postanowiliśmy zwrócić uwagę na ten problem w trochę przewrotny sposób – siłą pozytywnego, najprostszego przekazu. W ten sposób chcemy dotrzeć do świadomości ludzi.

Dlatego funkcjonariusze postanowili przygotować krótki spot, który pokazuje, że dla każdego człowieka, bez względu na wiek, płeć czy wzrost, życie jest po prostu piękne. Nie warto narażać własnego życia. Trzeba o nie dbać wszelkimi możliwymi sposobami.

Spot powstał podczas I Nocnych Mistrzostw BRD, które odbyły się w Nidzicy. Policjanci drogówki wytłumaczyli ideę, która przyświecała pomysłowi. Okazało się, że proste, pozytywne przesłanie trafiło do bardzo wielu osób. Chętnych nie brakowało.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: 33 nowe zachorowania w woj. warmińsko-mazurskim. To kolejny rekord

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (12.08) o 715 nowych