Zwrócił na siebie uwagę policjantów jadąc niespełna 17 km/h. Okazało się że był pijany

Zwrócił na siebie uwagę policjantów jadąc niespełna 17 km/h. Okazało się że był pijany

- Kategoria: Na sygnale
0

policja-alfa

Policjanci piskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Peugeot. Samochód ten zwrócił uwagę funkcjonariuszy, ponieważ jechał z prędkością 17 km/h. Okazało się, że 55-letni kierowca był kompletnie pijany.

W środę po godzinie 20.00 policjanci piskiej drogówki kontrolowali prędkość pojazdów jadących ul. Wojska Polskiego. Ich uwagę zwrócił samochód marki Peugeot nadjeżdżający od strony miasta. Urządzenie do mierzenia prędkości pokazało, że auto jechało 17 km/h przy dopuszczalnej prędkości 50 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

Już po otwarciu drzwi sprawa się wyjaśniła. Za kierownicą siedział kompletnie pijany mężczyzna, od którego bardzo mocno było czuć zapach alkoholu. Policjanci mieli też trudności w nawiązaniu logicznej rozmowy z 55-letnim mieszkańcem piskiej gminy, który kierował tym autem. Wstępne badanie wykazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy.

Policjanci przewieźli kierowcę do komendy, aby sprawdzić jego stan trzeźwości na urządzeniu stacjonarnym. Wchodząc do budynku 55-latek miał trudności z utrzymaniem równowagi. Odmówił poddania się badaniu. W tej sytuacji pobrana mu została krew do badań.

Policjanci zatrzymali 55-letniemu kierowcy prawo jazdy, a jego auto trafiło na parking strzeżony.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy do lat 15.

Źródło: KWP Olsztyn (asz/in)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Domki letniskowe – udana inwestycja w wypoczynek

Domki letniskowe czy też domki rekreacyjne dzięki nowoczesnym