Zrobili zakupy za 4500 złotych i nie zamierzali za nie zapłacić

Zrobili zakupy za 4500 złotych i nie zamierzali za nie zapłacić

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Alkohol i artykuły spożywcze o wartości około 4500 złotych próbowało ukraść dwóch mężczyzn w jednym z bartoszyckich marketów. Jak się okazało, mężczyźni to „goście” w Bartoszycach, jednak nie dane im było nocować w hotelu, noc spędzili w policyjnym areszcie.

Dwaj mężczyźni, którzy w czwartkowe popołudnie (12.01.17r.), usiłowali ukraść z jednego z bartoszyckich marketów alkohol i artykuły spożywcze na kwotę około 4500 złotych, w piątek usłyszeli zarzuty. Jeden z mężczyzn pochodzi z Lubawy, drugi z okolic Żywca.

Jak tłumaczyli policjantom, chcieli ukraść artykuły, aby się najeść i napić. Trudno w to uwierzyć patrząc, na to co znalazło się w koszach sprawców, a było w nich m. in. 38 butelek alkoholu. Mężczyźni, po wypełnieniu koszów łupem, czekali przy drzwiach przeznaczonych dla wchodzących do sklepu i chcieli skorzystać z okazji i wymknąć się niezauważeni. Ich plan się nie powiódł, pracownik ochrony zauważył ich i wezwał policję. Policjanci zatrzymali sprawców, którzy noc spędzili w policyjnej celi.

Kryminalni po zebraniu materiału dowodowego przedstawili 44 i 45-latkowi zarzuty usiłowania kradzieży. Prokurator zdecydował, że będą musieli stawiać się na komendzie policji w ramach dozoru. Za przestępstwo usiłowania kradzieży odpowiedzą przed sądem. Grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (mk/in)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

29,5 mln zł na gospodarkę wodno-ściekową

Zarząd województwa ogłosił konkurs na dofinansowanie projektów służących