Zrobili zakupy za 4500 złotych i nie zamierzali za nie zapłacić

Zrobili zakupy za 4500 złotych i nie zamierzali za nie zapłacić

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Alkohol i artykuły spożywcze o wartości około 4500 złotych próbowało ukraść dwóch mężczyzn w jednym z bartoszyckich marketów. Jak się okazało, mężczyźni to „goście” w Bartoszycach, jednak nie dane im było nocować w hotelu, noc spędzili w policyjnym areszcie.

Dwaj mężczyźni, którzy w czwartkowe popołudnie (12.01.17r.), usiłowali ukraść z jednego z bartoszyckich marketów alkohol i artykuły spożywcze na kwotę około 4500 złotych, w piątek usłyszeli zarzuty. Jeden z mężczyzn pochodzi z Lubawy, drugi z okolic Żywca.

Jak tłumaczyli policjantom, chcieli ukraść artykuły, aby się najeść i napić. Trudno w to uwierzyć patrząc, na to co znalazło się w koszach sprawców, a było w nich m. in. 38 butelek alkoholu. Mężczyźni, po wypełnieniu koszów łupem, czekali przy drzwiach przeznaczonych dla wchodzących do sklepu i chcieli skorzystać z okazji i wymknąć się niezauważeni. Ich plan się nie powiódł, pracownik ochrony zauważył ich i wezwał policję. Policjanci zatrzymali sprawców, którzy noc spędzili w policyjnej celi.

Kryminalni po zebraniu materiału dowodowego przedstawili 44 i 45-latkowi zarzuty usiłowania kradzieży. Prokurator zdecydował, że będą musieli stawiać się na komendzie policji w ramach dozoru. Za przestępstwo usiłowania kradzieży odpowiedzą przed sądem. Grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (mk/in)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policjanci zapobiegli kibolskiej ustawce

Zablokowane dwa pasy ruchu, kominiarki na głowach, a