Żołnierze 4W-MBOT wspierają wychowanków Powiatowego Domu Dziecka

Żołnierze 4W-MBOT wspierają wychowanków Powiatowego Domu Dziecka

- Kategoria: Wiadomości
0

wot-34324
Żołnierze 43 batalionu lekkiej piechoty z Braniewa, wchodzącego w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, przygotowali dla wychowanków Domu Dziecka  „Słoneczne Wzgórze”  niespodziankę. Terytorialsi zabrali dzieci na okoliczną plażę, gdzie wzięli udział przygotowanym specjalnie dla nich – mini runmageddonie.   

Bieg z przeszkodami, bieg na orientację, strzelanie z paintballa do balonów to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowali żołnierze.
Dzieci były w różnym wieku dlatego rozstawiliśmy dwa namioty. Młodsi wychowankowie rozwiązywali zadania, uczyli się podstawowych zasad maskowania oraz zakładania kamizelki ochronnej. Starsi brali udział w trudniejszych konkurencjach. Najbardziej młodzieży podobało się strzelanie do tarcz ukrytych w zaroślach, co wbrew pozorom nie było to takie proste. Pokazaliśmy również jak rozpala się ogień za pomocą krzesiwa, imprezę kończąc wspólnym grillem. Było dużo śmiechu i wspaniałej zabawy. ” – kpr. Radosław Pałyska.
Jak mówią żołnierze służący w 43 batalionie  –  „Wspieranie lokalnej społeczności to nasz patriotyczny obowiązek. Dobro, które dajemy od siebie zatacza koło i z czasem do nas wraca. ” 
To już kolejny wyjazd żołnierzy z wychowankami Domu Dziecka we Fromborku i kolejna wspólna przygoda. Z pewnością nie ostatnia!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: Ponad 30 nowych przypadków na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (23.09) o 974 nowych