Znamy najpiękniejsze i najbardziej estetyczne wsie w Gminie Dywity

Znamy najpiękniejsze i najbardziej estetyczne wsie w Gminie Dywity

- Kategoria: Wiadomości
0

lugwald

Po raz pierwszy w 13-letniej historii konkursu gminnego „Czysta wieś” zdarzyło się, że jedna miejscowość zwyciężyła w nim dwa razy z rzędu. Historycznego czynu dokonała piękna wieś Ługwałd, która pod przewodnictwem sołtysa Bronisława Szatana wygrała ponownie i zgarnęła 4 tys. zł nagrody. Na drugim miejscu uplasowało się Spręcowo, a na trzecim Tuławki.

O ile w ubiegłorocznej edycji konkursu „Czysta wieś” przewaga Ługwałdu była znaczna, o tyle tegoroczne zmagania, które wyłoniły najpiękniejszą i najbardziej estetyczną wieś Gminy Dywity trzymały w napięciu do końca rywalizacji.

– Ługwałd był ponownie najlepszy, ale pozostałe miejscowości bardzo się do niego zbliżyły – mówi Sabina Robak, przewodnicząca Rady Gminy Dywity, która zasiadała w komisji konkursowej. – Mogę powiedzieć ze swojej strony, że podziwiam kreatywność, pomysły i ciężka pracę na rzecz swoich małych ojczyzn wykonane przez wszystkich mieszkańców 10 wsi, które zgłosiły się do tegorocznego konkursu. Nasze miejscowości są zadbane i przyciągają wzrok czystością, schludnością i pięknem.

Bronisław Szatan, sołtys zwycięskiego Ługwałdu podkreśla duże zaangażowanie mieszkańców swojej wsi.

– W tym roku mieszkańcy Ługwałdu popracowali mocno przy swoich posesjach, co dało fajny efekt wizualny – uważa Bronisław Szatan. – Dodatkowo odnowiliśmy rzeźbiarską aleję duchów Dominika, powstało dużo klombów i miejsc ukwieconych, upiększyliśmy tez nasz plac sportowy. Przyozdobiliśmy też wskaźniki do domostw atrapami dzwonów (Mały Dzwon w centrum wsi to jej symbol – red.). Cieszę się, że nasz dobry przykład wzmocnił konkurencję w konkursie.

Ługwałd za zwycięstwo w konkursie otrzymał główna nagrodę w wysokości 4 tys. zł. Na drugim miejscu uplasowało się Spręcowo (nagroda w wysokości 3 tys. zł).

– Ostatnie cztery lata z rzędu zajmowaliśmy najgorsze z możliwych, czyli czwarte miejsce, tym razem udało się stanąć na podium i zdobyć nagrodę – cieszy się Krzysztof Kulas, sołtys Spręcowa. – W końcu zostaliśmy docenieni. Nagroda to duża zasługa mieszkańców i Rady Sołeckiej naszej wsi.

Sołtys Spręcowa uważa, że wieś otrzymała sporo punktów od komisji za wykonanie ładnej i przestronnej wiaty do spotkań i integracji.

– Mieszkańcy chętnie z niej korzystają – mówi Krzysztof Kulas.

Trzecie miejsce na podium konkursu „Czysta wieś” i nagrodę w wysokości 2 tys. zł zdobyły Tuławki.

Ługwałd

Sprecowo

Tuławki

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na