Znaleziono portfel z dużą ilością gotówki

Znaleziono portfel z dużą ilością gotówki

- Kategoria: Wiadomości
0

money-1386324_1280.jpg

Do Biura Rzeczy Znalezionych w olsztyńskim Urzędzie Miasta trafił portfel z dużą sumą pieniędzy. W środku jest kilka tysięcy złotych, w różnych walutach.

-Każdego dnia do Biura Rzeczy Znalezionych przychodzi ktoś, kto zgubił swoją własność – opowiada  Beata Andrzejczak, Kierownik Referatu Administracyjnego w Urzędzie Miasta Olsztyna. – jeśli nie mamy danej rzeczy bierzemy namiary do osób, które się do nas zgłaszają i zdarza się, że po kilku dniach oddzwaniamy z dobrą informacją.

Lista rzeczy, które zostały znalezione w obiektach użyteczności publicznej, parkach czy autobusach jest spora. Głównie są to portfele i telefony komórkowe.

– Portfele rzadko kiedy przechowujemy u siebie dłużej niż kilka dni, bo w środku najczęściej są dokumenty, które pozwalają zidentyfikować właściciela – wyjaśnia Andrzejczak i dodaje – podobnie jest z telefonami. Nasi informatycy przeważnie są w stanie pomóc nam w szukaniu ich posiadacza.

Tym razem jednak do urzędu trafił portfel w którym nie było żadnych dokumentów, a który został znaleziony na terenie naszego miasta. Uczciwy człowiek oddał go na policję, a ta, zgodnie z prawem, po trzech dniach, przekazała to znalezisko do Urzędu Miasta. Osoba, która straciła portfel może zgłosić się do Biura Rzeczy Znalezionych. Wystarczy, że opisze jak wyglądała zguba, co było w środku i w ten sposób będzie mogła odzyskać swoją własność.

Wykaz rzeczy, które aktualnie znajdują się w Biurze Rzeczy Znalezionych jest tu.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Nowa broń w walce z osobami kierującymi pod wpływem środków odurzających

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie zostali