Znaleziono portfel z dużą ilością gotówki

Znaleziono portfel z dużą ilością gotówki

- Kategoria: Wiadomości
0

money-1386324_1280.jpg

Do Biura Rzeczy Znalezionych w olsztyńskim Urzędzie Miasta trafił portfel z dużą sumą pieniędzy. W środku jest kilka tysięcy złotych, w różnych walutach.

-Każdego dnia do Biura Rzeczy Znalezionych przychodzi ktoś, kto zgubił swoją własność – opowiada  Beata Andrzejczak, Kierownik Referatu Administracyjnego w Urzędzie Miasta Olsztyna. – jeśli nie mamy danej rzeczy bierzemy namiary do osób, które się do nas zgłaszają i zdarza się, że po kilku dniach oddzwaniamy z dobrą informacją.

Lista rzeczy, które zostały znalezione w obiektach użyteczności publicznej, parkach czy autobusach jest spora. Głównie są to portfele i telefony komórkowe.

– Portfele rzadko kiedy przechowujemy u siebie dłużej niż kilka dni, bo w środku najczęściej są dokumenty, które pozwalają zidentyfikować właściciela – wyjaśnia Andrzejczak i dodaje – podobnie jest z telefonami. Nasi informatycy przeważnie są w stanie pomóc nam w szukaniu ich posiadacza.

Tym razem jednak do urzędu trafił portfel w którym nie było żadnych dokumentów, a który został znaleziony na terenie naszego miasta. Uczciwy człowiek oddał go na policję, a ta, zgodnie z prawem, po trzech dniach, przekazała to znalezisko do Urzędu Miasta. Osoba, która straciła portfel może zgłosić się do Biura Rzeczy Znalezionych. Wystarczy, że opisze jak wyglądała zguba, co było w środku i w ten sposób będzie mogła odzyskać swoją własność.

Wykaz rzeczy, które aktualnie znajdują się w Biurze Rzeczy Znalezionych jest tu.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Już w piątek piłkarski turniej Neymar Jr’s Five. Zapisy wciąż otwarte!

W najbliższy piątek (25 maja) turniej Neymar Jr’s