Znalazły się środki finansowe na uratowanie Stomilu Olsztyn

Znalazły się środki finansowe na uratowanie Stomilu Olsztyn

- Kategoria: Piłka nożna, Sport
0

stadion_osir

Wszystko wskazuje na to, że Stomil Olsztyn przystąpi do wiosennych rozgrywek 1. ligi. Według nieoficjalnych informacji prezes Mariusz Borkowski znalazł środki finansowe na dalsze funkcjonowanie klubu.

-Stało się! Znalazły się środki finansowe dla Stomilu Olsztyn, co oznacza, że drużyna przystąpi do rozgrywek I ligi, a większość piłkarzy pozostanie w klubie. – Na chwile obecną jest nieoficjalna informacja, że klub otrzymał wsparcie z czterech źródeł. Prezes Mariusz Borkowski obecnie przebywa na spotkaniach, dlatego szczegółowe informacje do publicznej wiadomości zostaną podane później – taką informację podał dzisiaj (5.02) portal stomil.olsztyn.pl.

Akcja #MilionDlaStomilu oraz piątkowa (12.02) manifestacja kibiców pod ratuszem w Olsztynie (pisaliśmy o tym TUTAJ) jest dalej aktualna.

Przypomnijmy, że klub Stomil Olsztyn od dłuższego czasu zmaga się z ogromnymi problemami finansowymi. Ostatnie zebranie akcjonariuszy spółki akcyjnej nie przyniosło pozytywnych informacji. Prezydent Olsztyna nie zgodził się na wsparcie klubu kwotą w wysokości 1,4 ml zł, gdyż jak sam stwierdził, miasta na chwilę obecną nie stać na utrzymanie zawodowej piłki.

Z uwagi na zaistniałą sytuację, klub Stomil Olsztyn ruszył z akcją #MilionDlaStomilu, dzięki której do tej pory udało się zebrać 44 576 zł 32 gr.

Więcej informacji odnośnie ustaleń dotyczących finansowania klubu poznamy w najbliższym czasie.

 

 

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Tymczasowy zakaz wstępu do lasów i Parków Narodowych. Powodem koronawirus

Dziś, 03.04 Ministerstwo Środowiska poinformowało na swoim profilu