„Znajdź swojego pupila” – wystawa królików w Skansenie w Olsztynku

„Znajdź swojego pupila” – wystawa królików w Skansenie w Olsztynku

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Żywa wystawa, historia chowu i hodowli królików oraz atrakcje dla dzieci. W najbliższą niedzielę zapraszamy na imprezę z cyklu Poznaj zwierzęta w skansenie. Tym razem tematem przewodnim będą króliki, zaprezentowane jako zwierzęta towarzyszące. Stąd nazwa wydarzenia – Znajdź swojego pupila.

30 lipca odwiedzający muzeum po raz kolejny zostaną wprowadzeni w świat zwierząt gospodarskich żyjących w olsztyneckim skansenie. W programie między innymi żywa wystawa królików z chowu zagrodowego hodowców z Warmii i Mazur, podczas której zostaną zaprezentowane najciekawsze rasy. Pracownik muzeum opowie jakimi zwierzętami są króliki oraz przedstawi różne metody ich chowu dawniej i dzisiaj. Odbędzie się konkurs na imiona dla „królików z brodą”. Do muzeum przekazał je prof.

Andrzej Gugołek z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, który próbuje odtworzyć rasę starowarmińską. Króliki w podobnym typie były hodowane na naszych terenach już w okresie międzywojennym. Dla dzieci zaplanowano tematyczne gry i zabawy. Będzie można wykonać własnoręcznie pacynkę – królika oraz skorzystać z oprowadzania w siodle. Impreza rozpocznie się o godz. 10:00.

Nasze muzeum prócz wspomnianych „królików z brodą” posiada hodowle królików popielańskich. Warto zaznaczyć, że to jedyna zachowana rodzima, polska rasa.

znajdz-swojego-pupila

Źródło: muzeumolsztynek.com.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Odbiór rozbudowanej szkoły i obserwatorium astronomicznego w Dywitach

Obserwatorium astronomiczne z obrotową kopułą, dwa nowe oddziały