Zmiany w strefie parkowania. Na Zatorzu będzie taniej

Zmiany w strefie parkowania. Na Zatorzu będzie taniej

- Kategoria: Wiadomości
0

zatorze

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje, że z dniem 05.07.2013 r. wchodzi w życie uchwała Rady Miasta Olsztyna w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania w Olsztynie, zasad jej funkcjonowania, wysokości stawek opłat oraz opłaty dodatkowej i sposobu ich pobierania. Od piątku w części Zatorza zacznie obowiązywać trzecia podstrefa, w której postój będzie tańszy niż do tej pory.

Od piątku 5 lipca  w obrębie dotychczasowej podstrefy Z (żółtej) na Osiedlu Zatorze, wyodrębniona zostanie podstrefa cenowa T (zielona), z niższymi stawkami opłat za parkowanie.

Kierowcy parkujący swoje samochody w tej strefie płatnego parkowania za półgodzinny postój zapłacą 50 gr (czyli 20 gr mniej niż d tej pory). Za pierwszą godzinę postoju trzeba będzie uiścić opłatę w wysokości 1,30 zł (do tej pory 2 zł ), za drugą – 1,50 zł, za trzecią godzinę – 1,80 zł, a za każdą następną – 1,30 zł.

W ramach uchwały zmieniono także regulamin dotyczący parkingu przy starej ul. Warszawskiej. Mieszkańcy strefy płatnego parkowania posiadający abonamenty na sektor A1 (ul. Prosta, Adama Asnyka, Piastowska, Mieszka I-go, Bolesława Chrobrego, Rodziewiczówny, Staszica, Jana Długosza, św. Barbary, Włodarczyka, Lelewela, Jedności Słowiańskiej, Staromiejska, Targ Rybny, Stare Miasto, Okopowa, Jana z Łajs, Podwale, Kołłątaja, Nowowiejskiego.) na czas letniej zmiany organizacji ruchu będą mogli parkować pojazdy na utworzonym w 2012 roku parkingu mieszczącym się przy ul. Warszawskiej (sektor B1).

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus. Spadek zakażeń w woj. warmińsko-mazurskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (18.01) o 3271 nowych