Zmiany na rondzie Bema

Zmiany na rondzie Bema

- Kategoria: Wiadomości
0

bema800x439.jpg

Od kilku dni na rondzie Bema w Olsztynie sygnalizacja świetlna działa w trybie pulsacyjnym. Zmienione również zostało oznakowanie pionowe i poziome. Policjanci apelują o zwracanie szczególnej uwagi na nowe oznakowanie oraz o wzajemny szcunek wobec wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Od kilku dni na rondzie Bema w Olsztynie w związku z pracami remontowymi infrastruktury drogowej w rejonie ul. Partyzantów kierowcy zmagają się z utrudnieniami, które powstały na skutek wprowadzonej zmiany w organizacji ruchu. Z obserwacji policjantów wynika, że nie wszyscy kierowcy stosują się do nowego oznakowania.

W środę, 14 lutego, Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu przeprowadził próbę okresowego przełączenia sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z trójkolorowego na żółty pulsujący. Propozycja ta została zaakceptowana przez Komisję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Członkowie KBRD po przeprowadzeniu obserwacji skrzyżowania potwierdzili, że przepustowość poprawiła się, nie ma zatorów tworzonych przez pojazdy.

Zmienny system pracy sygnalizacji świetlnej obowiązuje w godzinach od 7:30 do 16:30. We wcześniejszych i późniejszych porach dnia sygnalizacja pracuje w cyklu trójkolorowym.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego apelują o to, by kierowcy poruszający się w rejonie ronda Bema zwracali szczególną uwagę nie tylko na sygnalizację świetlną ale również na oznakowanie pionowe i poziome.

Przypominamy, że w chwili obecnej wjeżdżając na skrzyżowanie zarówno z kierunku od ul. Limanowskiego jak i ul. Kętrzyńskiego znajdujemy się na drodze z pierwszeństwem przejazdu.

Do niebezpiecznych sytuacji dochodzi w chwili, gdy kierowcy jadący z ul. Limanowskiego lub ul. Partyzantów próbują zawrócić lub skręcić w lewo na skrzyżowaniu. Kierowcy muszą pamiętać, że pojazdy jadące od ul. Kętrzyńskiego znajdują się na drodze z pierwszeństwem przejazdu a przed zjazdem w kierunku ul. Kętrzyńskiego umieszczone są dwa znaki pionowe „ustąp pierwszeństwa przejazdu”, do których nie wszyscy kierowcy się stosują.

Na szczęście do chwili obecnej policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń w tym rejonie, jednak zaobserwowali wiele groźnych sytuacji. Dlatego policjanci apelują do kierowców aby ci dokładnie zapoznali się z nową organizacją ruchu oraz stosowali się do nowo obwiązującego oznakowania.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)/ZDZiT w Olsztynie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Budimex kontynuuje prace nad wiaduktem w Ostródzie

Budimex, mimo zimy, nie przerywa pracy na budowie