Zmiana programu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Towarowa/Składowa

Zmiana programu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Towarowa/Składowa

- Kategoria: Wiadomości
0

sygnalizacja-swietlna.jpg

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, informuje że w związku z planowanym oddaniem do użytku ul. Towarowej, nastąpiła zmiana programu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Towarowa/Składowa, na 2-fazowy plus fazę tramwajową.

Zmiana polega na kolizyjnym uruchomieniu obu wlotów ul. Towarowej w jednej fazie: pojazdy jadące od ul. Dworcowej chcąc skręcić w lewo w ul. Składową, muszą ustąpić pierwszeństwa jadącym ul. Towarową z przeciwnego kierunku; pojazdy jadące ul. Towarową od OBI chcąc skręcić w lewo do zajezdni MPK lub okręgowej stacji diagnostycznej, muszą ustąpić pierwszeństwa jadącym z przeciwnego kierunku na wprost.

Zmiana polegać będzie także na kolizyjnym uruchomieniu wlotu ul. Składowej z wyjazdem z zajezdni MPK w jednej fazie: pojazdy wykonujące manewr skrętu w lewo w ul. Towarową z obu wlotów , muszą ustąpić pierwszeństwa pojazdom jadącym na wprost od strony ul. Składowej i zajezdni MPK.

Jednocześnie informujemy, że w momencie, kiedy do skrzyżowania zbliży się tramwaj, uruchamiana będzie wydzielona faza tramwajowa (czerwone światło dla pojazdów kołowych).

Prosimy wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności.

Źródło: ZDZiT w Olsztynie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Komunikat episkopatu ws. koronawirusa. W kościołach będzie odczytywany list ministra zdrowia 

Arcybiskup Stanisław Gądecki (Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski) wydał