Zmiana organizacji ruchu na ul. Towarowej w Olsztynie

Zmiana organizacji ruchu na ul. Towarowej w Olsztynie

- Kategoria: Wiadomości
0

organizacja-ruchu-towarowa

W poniedziałek, 19 grudnia, na odcinku ul. Towarowej wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Na wiadukcie kolejowym z użytkowania wyłączony zostanie prawy chodnik i jeden pas ruchu (prawy w kierunku do granicy miasta). Jest to związane z koniecznością przebudowy ciepłociągu.

Trwają prace na trakcie, który ma połączyć system drogowy Olsztyna z obwodnicą miasta. Zmiany w organizacji ruchu będą dotyczyć m.in. mostu nad torami kolejowymi.

Przed nami kolejne etapy prac związanych z przebudową ulicy i budową nowego odcinka. Od poniedziałku (19 grudnia) robotnicy pojawią się na moście poprowadzonym ponad kolejowymi torami, którzy będą przebudowywać sieć ciepłowniczą.

W związku z tym wyłączony zostanie chodnik wiodący po prawej stronie jezdni oraz przylegający do niego pas ruchu w kierunku Barczewa. To oznacza, że do dyspozycji kierowców jadących w tamtą stronę na moście będzie tylko jeden pas (schemat poniżej).

Jest także dobra informacja dla kierujących. Od środy (21 grudnia) na skrzyżowaniu ulic Towarowej i Leonharda przywrócona zostanie organizacja ruchu, jaka obowiązywała przed rozpoczęciem prac.

Po zakończeniu inwestycji powstanie 1,2 km zmodernizowanego traktu oraz 1,4 km nowej trasy, wiodącej wprost do węzła Wschód wraz z towarzyszącą infrastrukturą oraz zbiornikiem retencyjnym. Droga ma zostać oddana do użytku jesienią 2018 roku. Wartość zadania to nieco ponad 103 mln złotych.

Źródło: UM Olsztyna/ZDZiT Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Rusza policyjna akcja „Majowy weekend”

Jak co roku policjanci przygotowują działania „Majowy weekend”,