Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Płoskiego i Dorantta

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Płoskiego i Dorantta

- Kategoria: Wiadomości
0

ploskiego-dorantta

Drogowcy kontynuują prace związane z przebudową ul. Płoskiego. To jedna z inwestycji mających połączyć układ drogowy Olsztyna z budowaną południową obwodnicą miasta.

Ciąg dalszy robót w ciągu drogi wojewódzkiej nr 598 tuż przy granicy Olsztyna. Wykonawca zabiera się właśnie za przebudowę skrzyżowania ulic Płoskiego z Dorantta. Przez około dwa miesiące wyjazd i wjazd na tę ostatnią będzie utrudniony.

– Z zamknięciem skrzyżowania wiąże się konieczność wybudowania specjalnego łącznika – informuje kierownik jednostki odpowiedzialnej za inwestycję, Jarosław Krzemieniewski. – Ruch po nim będzie odbywać się wahadłowo. Zarówno od strony ul. Dorantta, jak i od strony Płoskiego ustawiona zostanie sygnalizacja świetlna.

Aby wyjechać z Dorantta w kierunku Olsztyna albo wrócić na tę ulicę, będzie trzeba dojechać do skrzyżowania drogi nr 598 z ul. Przyrodniczą w Bartągu. Tam będzie można zawrócić.

ploskiego-dorantta

Taka organizacja ruchu zostanie wprowadzona w poniedziałek (21 maja) w godzinach wieczornych.

Przypominamy, że tego samego dnia zmienia się organizacja ruchu na ul. Towarowej. Tam kolejny etap prac związanych z przebudową skrzyżowania z Leonharda. Szczegółowe informacje oraz schemat organizacji ruchu są na naszej stronie.

Poza tym od 23 maja (środa) większość ostrożność powinni zachować przejeżdżający ul. Żurawią. Tam – na odcinku od Kresowej do Czarneckiego – będą prowadzone prace związane z budową chodnika i ścieżki rowerowej.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Już w piątek piłkarski turniej Neymar Jr’s Five. Zapisy wciąż otwarte!

W najbliższy piątek (25 maja) turniej Neymar Jr’s