Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Płoskiego i Dorantta

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Płoskiego i Dorantta

- Kategoria: Wiadomości
0

ploskiego-dorantta

Drogowcy kontynuują prace związane z przebudową ul. Płoskiego. To jedna z inwestycji mających połączyć układ drogowy Olsztyna z budowaną południową obwodnicą miasta.

Ciąg dalszy robót w ciągu drogi wojewódzkiej nr 598 tuż przy granicy Olsztyna. Wykonawca zabiera się właśnie za przebudowę skrzyżowania ulic Płoskiego z Dorantta. Przez około dwa miesiące wyjazd i wjazd na tę ostatnią będzie utrudniony.

– Z zamknięciem skrzyżowania wiąże się konieczność wybudowania specjalnego łącznika – informuje kierownik jednostki odpowiedzialnej za inwestycję, Jarosław Krzemieniewski. – Ruch po nim będzie odbywać się wahadłowo. Zarówno od strony ul. Dorantta, jak i od strony Płoskiego ustawiona zostanie sygnalizacja świetlna.

Aby wyjechać z Dorantta w kierunku Olsztyna albo wrócić na tę ulicę, będzie trzeba dojechać do skrzyżowania drogi nr 598 z ul. Przyrodniczą w Bartągu. Tam będzie można zawrócić.

ploskiego-dorantta

Taka organizacja ruchu zostanie wprowadzona w poniedziałek (21 maja) w godzinach wieczornych.

Przypominamy, że tego samego dnia zmienia się organizacja ruchu na ul. Towarowej. Tam kolejny etap prac związanych z przebudową skrzyżowania z Leonharda. Szczegółowe informacje oraz schemat organizacji ruchu są na naszej stronie.

Poza tym od 23 maja (środa) większość ostrożność powinni zachować przejeżdżający ul. Żurawią. Tam – na odcinku od Kresowej do Czarneckiego – będą prowadzone prace związane z budową chodnika i ścieżki rowerowej.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Nowa broń w walce z osobami kierującymi pod wpływem środków odurzających

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie zostali