Zegarek z paczki wręczył dziewczynie, a apart wziął sobie. Kurier usłyszał zarzut

Zegarek z paczki wręczył dziewczynie, a apart wziął sobie. Kurier usłyszał zarzut

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Olsztyńscy kryminalni zatrzymali 24-latka, który pracując na stanowisku kuriera, przywłaszczył sobie zegarek, który następnie w prezencie dał swojej dziewczynie. W toku prowadzonych czynności okazało się, że kilka dni wcześniej przywłaszczył sobie także aparat fotograficzny. Skradzione przedmioty wróciły do właścicieli, a 24-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Podobnie jak 26-latek, który wystawił do sprzedaży kody doładowujące do telefonów komórkowych, choć ich faktycznie nie posiadał.

Pod koniec ubiegłego tygodnia do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zgłosił się przedstawiciel jednej z firm kurierskich i zgłosił policjantom kradzież telefonu komórkowego. Całość zdarzenia została zarejestrowana przez kamery monitoringu. Jak ustalili policjanci, jeden z kurierów podczas załadunku, z rejonu swojego kolegi zabrał paczkę o wartości 650 zł. W paczce był zegarek, który w prezencie otrzymała dziewczyna kuriera.

Następnego dnia policjanci zatrzymali 24-latka podczas pracy. W trakcie przesłuchania wyszło na jaw, że mężczyzna kilka dni wcześniej ukradł także inną paczkę – tym razem był to aparat fotograficzny. Na szczęście skradzione mienie wróciło do właścicieli. Aparat fotograficzny zwrócił nieuczciwy kurier, a zegarek do komendy dostarczyła zaskoczona partnerka 24-latka.

Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z przepisami może grozić mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Kolejny krok do budowy drogi ekspresowej S16

Minister Infrastruktury zatwierdził Program Inwestycji dla budowy drogi