Zbigniew Staniszewski wygrał 10. Samochodowe Grand Prix o Puchar Prezydenta Olsztyna

Zbigniew Staniszewski wygrał 10. Samochodowe Grand Prix o Puchar Prezydenta Olsztyna

staniszewski-peugeot-207-1

W niedzielę (18.12) w Olsztynie odbyła się 10 edycja Samochodowego Grand Prix – WBS BANK 2016 o Puchar Prezydenta Olsztyna, czyli impreza kończąca sezon sportów samochodowych na Warmii i Mazurach. Najlepszy okazał się olsztyński kierowca Zbigniew Staniszewski, który wygrał tą imprezę już po raz dziewiąty. Organizatorem wydarzenia był Automobilklub Warmiński.

Tegoroczne Grand Prix zostało przygotowane w nowej, innej niż dotychczas formie. Pięć prób sportowych o długości prawie 6 km rozegranych zostało w dwóch miejscach: na stadionie olsztyńskiego OSIR-u (od godz. 11) oraz mini OS na ul. Piękna Góra.

Najlepsza okazała się załoga Zbigniew Staniszewski/Sebastian Rozwadowski (Peugeot 207), drugi był Łukasz Markiewicz (Mitsubishi Lancer), a trzeci Marcin Kurp (Honda Civic).

– Cieszy mnie bardzo, że wszystkie załogi, które wystartowały w tej imprezie dojechały do mety. Pomimo zmieniających się warunków atmosferycznych zawodnicy szybko potrafili dostosować sie do nich i pokazać kibicom szybką ale bezpieczną jazdę. Zgodnie z „tradycją” zwyciężył Zbigniew Staniszewski pilotowany przez Sebastiana Rozwadowskiego, który wzniósł sie na wyżyny swoich umiejętności mocno naciskany przez Łukasza Markiewicza oraz Marcinów Kurpa i Skuracza. Gratuluję wszystkim uczestnikom GP znakomitej atmosfery na zawodach. Wielkie dzięki – poinformował na oficjalnej stronie Automobilklubu Warmińskiego Wojciech Fijałkowski – Dyrektor Zawodów.

 

Wyniki 10 GP WBS BANK 2016 o Puchar Prezydenta Olsztyna:

Generalna
Klasa 1
Klasa 2
Klasa 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Podpisano umowę na dostawę do Olsztyna nowych tramwajów

 Dziś (18 lipca) w Urzędzie Miasta została podpisana