Zawodnicy OKKK na IV Akademickich Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin w Krakowie

Zawodnicy OKKK na IV Akademickich Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin w Krakowie

- Kategoria: Sport, Sporty walki
0

okkk-krakow

W sobotę 6 maja 2017 r. w Krakowie odbyły się IV Akademickie Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin, w których wzięło udział 104 zawodników z 34 uczelni w Polsce. Zawodnicy Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate reprezentowali swoje uczelnie: Aleksandra Wieczorek ( Uniwersytet Gdański) i Marcin Niebrzydowski (Politechnika Poznańska).

Aleksandra weszła do ścisłego finału w konkurencji kata ostatecznie plasując się na 5 miejscu. Marcin startujący w kat. kumite do 75kg pierwszy swój pojedynek wygrał po regulaminowym czasie jednogłośną decyzją sędziów.

Druga walka przeciwko Jakubowi Pawłowiczowi była bardzo wyrównana, sędziowie dwukrotnie wskazywali na remis, co okkk-krakow1dało regulaminowe 3 minuty i dwie dogrywki po 2 minuty. Ostatecznie zwycięzca został zawodnik OKKK zdobywając wazari w trzeciej rundzie pojedynku. Zwycięstwo zapewniło Marcinowi miejsce w finale, jednak z powodu kontuzji stopy odniesionej w walce półfinałowej był zmuszony zrezygnować z dalszej walki, tym samym zostają srebrnym medalista Akademickich Mistrzostw Polski.

Aleksandra Wieczorek również startowała z konkurencji kumite, jednak po bardzo zaciętym pojedynku musiała uznać wyższość rywalki.

Zawodnikom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów. Udział zawodników OKKK w Akademickich Mistrzostwach Polski Karate, był współfinansowany ze środków otrzymanych z budżetu Miasta Olsztyn „Przez Karate do Mistrzostwa”.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Komunikat episkopatu ws. koronawirusa. W kościołach będzie odczytywany list ministra zdrowia 

Arcybiskup Stanisław Gądecki (Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski) wydał