Zatrzymano trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój na olsztyńskim Zatorzu

Zatrzymano trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój na olsztyńskim Zatorzu

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Do policyjnej celi trafiło trzech mieszkańców miasta, którzy zaatakowali i okradli mężczyznę. Na gorącym uczynku zatrzymali ich policjanci. Dziś napastnicy usłyszą zarzuty rozboju. Funkcjonariusze będą wnioskować o ich tymczasowe aresztowanie.

Wczoraj około godziny 11.30 podczas patrolowania ulic olsztyńskiego Zatorza, policjanci zauważyli w oddali grupę mężczyzn, z których jeden siedział, a pozostali stali nad nim i wymachiwali rękami. Widać było, że ich zachowanie było agresywne, dlatego policjanci pojechali w ich kierunku. Na miejscu zastali siedzącego na ławce pokrzywdzonego, który oświadczył, że został zaatakowany przez 3 nieznanych mu mężczyzn. Pobili go i zabrali mu paczkę papierosów oraz telefon komórkowy i uciekli.

Policjanci natychmiast ruszyli za nimi w pościg. Zatrzymali ich na ul. Partyzantów, kiedy próbowali ukryć się pod wiaduktem kolejowym. Na widok patrolu jeden z uciekinierów wyrzucił w zarośla telefon komórkowy, który po sprawdzeniu okazał się własnością pokrzywdzonego.

Mężczyźni w wieku 45 – 56 lat zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Wszyscy trzej znajdowali się pod wpływem alkoholu. Dziś usłyszą zarzuty rozboju. Funkcjonariusze wnioskować będą również o ich tymczasowe aresztowanie.

Za popełnione przestępstwo grożą im kary nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (ab/in)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na