Zatrzymani za posiadanie narkotyków

Zatrzymani za posiadanie narkotyków

- Kategoria: Na sygnale
1

policja1.jpg

Olsztyńscy policjanci tylko w ciągu ostatnich trzech dni zatrzymali dziewięciu mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Ośmiu z nich już usłyszało zarzuty posiadania środków odurzających. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Olsztyna i okolic.

We wtorkowy wieczór (10.04.2018) olsztyńscy kryminalni zatrzymali przy. ul. Wyspiańskiego 21-letniego mieszkańca Olsztyna, przy którym znaleźli zwitek folii aluminiowej z marihuaną w środku. Młodzieniec został zatrzymany, spędził noc w policyjnym areszcie, po czym usłyszał zarzut posiadania substancji odurzających. Kilka godzin później, policyjni wywiadowcy z Olsztyna dostrzegli przy ul. Laszki podejrzanie zachowujących się dwóch mężczyzn w zaparkowanym na parkingu samochodzie. Z wnętrza samochodu wyczuwalny był charakterystyczny zapach konopi. Policyjny nos po raz kolejny nie zawiódł – w schowku, w drzwiach pasażera znajdował się plastikowy pojemnik z marihuaną. Jak się później okazało należał do pasażera. Jemu też już został przedstawiony zarzut posiadania środków odurzających.

Następnego dnia, w środę (11.04.2018) funkcjonariusze zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili operacyjnie, że w jednym z mieszkań na Zatorzu mogą znajdować się osoby posiadające narkotyki. Ostatecznie podczas swoich działań zatrzymali łącznie czterech mężczyzn, u których została znaleziona marihuana i kilka sztuk tabletek ecstasy. Trzech z tych mężczyzn już usłyszało zarzuty posiadania narkotyków, jeden z nich oczekuje na przedstawienie zarzutów.

Tego samego dnia późnym popołudniem, przy ul Kościuszki, funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie przewieźli do komendy mężczyznę, przy którym podczas kontroli znaleźli lufkę i susz konopi.

Kilka godzin później w ręce wywiadowców wpadł mężczyzna, tym razem 30-letni mieszkaniec Olsztyna, który na widok nieoznakowanego policyjnego auta zaczął zachowywać się nerwowo. Podczas sprawdzania jego odzieży, znaleziono i zabezpieczono woreczek strunowy z marihuaną. Mężczyzna już usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Zgodnie z kodeksem karnym, za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie znacznych ilości takich substancji grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn(ik/tm)

1 Komentarz

  1. Gdyby jeszcze tak aresztować bankierów, którzy zajmują się dystrybucją tych substancji, to sprawa by szybko została załatwiona z narkotykami. A tak trzeba na debilach zarabiać i tworzyć ich na uczelniach. 🙂

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policja ustaliła tożsamość mężczyzny wyłowionego z Jeziora Długiego

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili