Zatrucie tlenkiem węgla przy ul. Grunwaldzkiej

Zatrucie tlenkiem węgla przy ul. Grunwaldzkiej

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

5-latka podczas kąpieli w łazience zatruła się tlenkiem węgla. W mieszkaniu woda podgrzewana była piecykiem. Dziewczynka i jej rodzice trafili do szpitali na obserwację. Na miejscu pracowały służby ratownicze. Policjanci i strażacy przestrzegają, że w trakcie sezonu grzewczego występuje zagrożenie zatrucia czadem.

Dzisiaj około północy olsztyńska policja otrzymała informację o zaczadzeniu. Zdarzenie miało miejsce w jednym z mieszkań przy ul. Grunwaldzkiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że po kąpieli 5-latki, rodzice zauważyli, że ich córka „dziwnie” się zachowuje i skarży się na zawroty głowy. Przypuszczenia, że córka mogła podtruć się gazem. spowodowały, że na miejsce natychmiast wezwano służby ratownicze.

5-letnia dziewczynka i jej rodzice zostali przewiezieni do szpitali na obserwację. Na szczęście będący na miejscu strażacy  nie stwierdzili w mieszkaniu wysokiego stężenia tlenku węgla.

Funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Policjanci i strażacy przestrzegają, że w trakcie sezonu grzewczego występuje zagrożenie zatrucia czadem. Pamiętajmy, aby sprawdzać szczelność przewodów kominowych i systematycznie je czyścić. Brak odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniach i niesprawne urządzenia gazowe, piece i kominki wiążą się z ogromnym ryzykiem zatrucia tlenkiem węgla.

Źródło: KMP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Andrzej Duda ponownie prezydentem RP

Dziś (13.07) wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne