Zaniżanie podatków i narkotyki w jednym z olsztyńskich klubów nocnych

Zaniżanie podatków i narkotyki w jednym z olsztyńskich klubów nocnych

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. UKS Olsztynfot. UKS Olsztyn

Nie tylko o oszustwa podatkowe, ale także o posiadanie narkotyków podejrzany jest właściciel olsztyńskiego klubu nocnego. Wskazuje na to zabezpieczona w trakcie przeszukania przeprowadzonego przez Urząd Kontroli Skarbowej w Olsztynie dokumentacja księgowa, faktury, zapiski dotyczące prowadzonej działalności, a także kilkadziesiąt gramów amfetaminy.

Z rozpoznania Wywiadu Skarbowego Urzędu Kontroli Skarbowej w Olsztynie wynikało, że właściciel jednego z olsztyńskich lokali, pomimo dobrze prosperującej działalności nie wykazywał w deklaracjach podatkowych żadnych przychodów. Ustalono, że sprzedaż nie była ewidencjonowana za pośrednictwem kasy rejestrującej, a informację o rzeczywistym utargu pracownicy klubu wpisywali do zeszytów.

Podjęte w ramach wszczętego postępowania przygotowawczego działania potwierdziły wcześniejsze ustalenia. W trakcie przeszukania przeprowadzonego jednocześnie w mieszkaniu właściciela klubu i w jego lokalu zabezpieczono faktury, wydruki z terminali do kart płatniczych, rejestry sprzedaży i zakupów, wyciągi bankowe oraz zapiski, które jednoznacznie wskazywały na skalę prowadzonej działalności gospodarczej. Przy okazji zabezpieczono kilkadziesiąt gram amfetaminy, w związku z czym właściciel klubu został zatrzymany przez policję.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że biznesmen na przestrzeni 5 miesięcy nie wykazał sprzedaży na kwotę ponad 200 tysięcy złotych, tj. nie odprowadził do budżetu państwa ponad 50 tysięcy należnych podatków.

Faktyczną skalę uszczupleń podatkowych określą dalsze czynności prowadzone przez Urząd Kontroli Skarbowej w Olsztynie.

Źródło: UKS Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Nieletni zniszczyli zaparkowany samochód

Olsztyńscy policjanci zatrzymali czterech nastolatków, podejrzewanych o zniszczenie