Zamkną most na DK 16 w Starych Jabłonkach

Zamkną most na DK 16 w Starych Jabłonkach

- Kategoria: Wiadomości
0

most-dk-16

GDDKiA Oddział w Olsztynie informuje, że od dnia 13 grudnia 2017 r. zostanie zamknięty most nad Kanałem Warmińskim w miejscowości Stare Jabłonki w ciągu drogi krajowej nr 16.

W związku z tym zmieni się organizacja ruchu na trasie Olsztyn – Ostróda. Dla pojazdów o masie do 15 t wyznaczony został objazd drogami powiatowymi przez Stare Jabłonki. Pojazdy o masie powyżej 15 t kierowane będą objazdem wyznaczonym przez Olsztynek, następującymi drogami krajowymi: S7, S51 i DK51. Wyznaczonymi objazdami ruch będzie się odbywać do 30 listopada 2018 r.

dk16-objazd-do-15t dk16-objazd-od-15t

Zamknięcie mostu wynika z rozpoczęcia inwestycji polegającej na rozbiórce istniejącego mostu i budowie nowego. Istniejący obecnie obiekt, projektowany na ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 30 t, eksploatowany jest od 1975 r. i znajduje się obecnie w złym stanie technicznym. Pod wpływem wzrastającego ruchu, w tym ruchu pojazdów ciężarowych nastąpiła degradacja jednej z podpór obiektu, w wyniku czego konieczne było wykonanie awaryjnego, tymczasowego podparcia obiektu w celu uniknięcia wprowadzenia ograniczeń nośności.

W efekcie inwestycji powstanie obiekt o nośności 50 t, długości 130 m i szerokości 13,1 m. Na moście znajdzie się jezdnia o szerokości 7 m i chodnik o szerokości użytkowej 2 x 1,25 m. Wykonawcą inwestycji jest STRABAG Sp. zo.o., która zrealizuje zadanie za 11,6 mln zł.

 

 

Źródło: GDDKiA Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Piotr Zajączkowski nowym trenerem Stomilu Olsztyn

W piątek (19.10) dzień przed meczem z Puszczą