Zagraniczne podmioty bukmacherskie na polskim rynku – które są legalne ?

Zagraniczne podmioty bukmacherskie na polskim rynku – które są legalne ?

- Kategoria: Polecane artykuły
0

art-buk

Zgodnie z nowelizacją ustawy hazardowej w Polsce mogą funkcjonować legalnie jedynie ci bukmacherzy, którzy uzyskali licencję na organizowanie zakładów wzajemnych od Ministerstwa Finansów. Koncesję posiada obecnie dziewięć podmiotów, jednak liczba ta ma szansę wkrótce się zwiększyć. Chęć powrotu na polski rynek wyraża bowiem przynajmniej kilku zagranicznych bukmacherów.

Licencja Ministerstwa Finansów

Aby otrzymać licencję od Ministerstwa Finansów, firma bukmacherska musi spełnić kilka warunków. Niezbędne jest posiadanie siedziby na terytorium Polski oraz prowadzenie strony internetowej w polskim języku, na polskiej domenie. Operator musi weryfikować tożsamość i wiek graczy, a także gwarantować wypłacalność oraz stabilność finansową. Istotnym wymogiem pozostaje opłacanie podatku obrotowego 12%, który należy do najwyższych w całej Europie. Wprowadzenie nowelizacji ustawy hazardowej skutecznie zniechęciło wielu operatorów zagranicznych do rejestracji swojej działalności w Polsce.

Proces koncesjonowania

Nowa ustawa hazardowa błyskawicznie doprowadziła do wycofania się z polskiego rynku kilkudziesięciu firm bukmacherskich, zarówno tych mniejszych, jak i bardzo dużych. Ze względu na wymagające przepisy, część z nich zapowiedziała całkowitą rezygnację z funkcjonowania w Polsce. Inne z kolei potrzebują czasu, aby dostosować się do nowych wymogów. Wielu zagranicznych bukmacherów zdecydowało się zawalczyć o prawo do legalnego prowadzenia zakładów naziemnych. Na rozpatrzenie wciąż czekają kolejne wnioski dotyczące zarówno działalności w lokalach stacjonarnych, jak i koncesji internetowych

Jedyny zagraniczny legalny bukmacher w Polsce

Polski rynek bukmacherski pozostaje otwarty na zagraniczne firmy, którym zależy na pozytywnym przejściu procesu koncesjonowania. Obecnie udało się to jedynie rumuńskiemu bukmacherowi SuperBet. Ten bardzo młody operator zakładów wzajemnych otrzymał licencję Ministerstwa Finansów dopiero w październiku 2017 roku. Firma posiada póki co jedynie koncesję ja punkty naziemne, jednak według zapowiedzi ma się to zmienić w ciągu kilku nadchodzących miesięcy. SuperBet ma w planach rozbudowę strony internetowej oraz uzupełnienie jej o niezbędne funkcjonalności dla graczy, co nastąpi prawdopodobnie zaraz po rozpoczęciu działalności w zakładach online.

Wnioski o polską koncesję

Konkretne nazwy nie są ujawniane, jednak wciąż pojawiają się kolejne spekulacje na temat wniosków składanych przez zagraniczne firmy. Najprawdopodobniej o koncesje starał się brytyjski bukmacher William Hill, notowany od 2012 roku na London Stock Exchange. Oficjalnie o swoich staraniach poinformował austriacki operator Bwin, działający w ponad dwudziestu krajach i dysponujący blisko dziesięcioma milionami użytkowników. Na specjalistycznych forach mówi się także o wnioskach licencyjnych francuskiej firmy BetClic, sponsorującej między innymi Juventus Turyn. Szansę na uzyskanie licencji ma podobno także Unibet. Firma ta oferuje m.in. zakłady wzajemne i uznawana jest za jeden z najpotężniejszych podmiotów działających na światowym rynku hazardowym. Przygotował: https://bukmacher-legalny.pl

Zakłady bukmacherskie wiążą się z ryzykiem i możliwością straty środków pieniężnych oraz być powodem uzależnienia od hazardu.

Artykuł sponsorowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W weekend utrudnienia w ruchu na ul. Sielskiej i Al. Schumana

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje,