Z Szyman polecimy do Lwowa

Z Szyman polecimy do Lwowa

- Kategoria: Wiadomości
0

szymany-lotnisko3

Już od marca 2018 r. pasażerowie podróżujący z Mazur zyskają bezpośrednie połączenie do Lwowa. Loty na pokładzie samolotu Polskich Linii Lotniczych LOT będą wykonywane dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty.

Samolot będzie startował ze Lwowa o godz. 1:40, żeby następnie wylądować w Szymanach o 2:15. W drugą stronę start z Szyman przewidziany jest na godz. 3:10, a lądowanie we Lwowie o 5:35.

W 2017 roku Port Lotniczy Olsztyn-Mazury obsłużył już ponad 92 tys. pasażerów. Lwów jako kierunek jest bardzo dobrym wyborem – mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. – Musimy pamiętać, że to właśnie w naszym regionie zamieszkuje od kilkudziesięciu lat największa w Polsce ponad siedemdziesięciotysięczna mniejszość ukraińska. Liczymy na wzmożony ruch turystyczny i biznesowy zarówno w kierunku ukraińskim, jak też na Warmię i Mazury. Zakładamy też wymianę naukową, tym bardziej, że nasz uniwersytet już dziś bardzo mocno współpracuje z tamtejszymi uczelniami.

Rejsy będą odbywały się samolotem Bombardier Q400, który ma na pokładzie 78 foteli dla pasażerów.

Bilety są już w sprzedaży w cenach rozpoczynających się od 239 zł za podróż w dwie strony.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Podpisano umowę na dostawę do Olsztyna nowych tramwajów

 Dziś (18 lipca) w Urzędzie Miasta została podpisana