Z Szyman polecimy do Lwowa

Z Szyman polecimy do Lwowa

- Kategoria: Wiadomości
0

szymany-lotnisko3

Już od marca 2018 r. pasażerowie podróżujący z Mazur zyskają bezpośrednie połączenie do Lwowa. Loty na pokładzie samolotu Polskich Linii Lotniczych LOT będą wykonywane dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty.

Samolot będzie startował ze Lwowa o godz. 1:40, żeby następnie wylądować w Szymanach o 2:15. W drugą stronę start z Szyman przewidziany jest na godz. 3:10, a lądowanie we Lwowie o 5:35.

W 2017 roku Port Lotniczy Olsztyn-Mazury obsłużył już ponad 92 tys. pasażerów. Lwów jako kierunek jest bardzo dobrym wyborem – mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. – Musimy pamiętać, że to właśnie w naszym regionie zamieszkuje od kilkudziesięciu lat największa w Polsce ponad siedemdziesięciotysięczna mniejszość ukraińska. Liczymy na wzmożony ruch turystyczny i biznesowy zarówno w kierunku ukraińskim, jak też na Warmię i Mazury. Zakładamy też wymianę naukową, tym bardziej, że nasz uniwersytet już dziś bardzo mocno współpracuje z tamtejszymi uczelniami.

Rejsy będą odbywały się samolotem Bombardier Q400, który ma na pokładzie 78 foteli dla pasażerów.

Bilety są już w sprzedaży w cenach rozpoczynających się od 239 zł za podróż w dwie strony.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Piotr Zajączkowski nowym trenerem Stomilu Olsztyn

W piątek (19.10) dzień przed meczem z Puszczą