Z Mazur do Oslo, z Oslo na Mazury

Z Mazur do Oslo, z Oslo na Mazury

- Kategoria: Polecane artykuły
0

samolot-lotnisko-szymany

Od 20 maja za pośrednictwem linii lotniczej Wizz Air możesz wyruszyć do Oslo prosto z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach. Loty do stolicy Norwegii odbywać się będą z mazurskiego lotniska dwa razy w tygodniu.

Wizz Air oferuje w 2017 roku prawie 87 000 miejsc w siatce połączeń Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, czyli ponad dwa razy więcej w porównaniu do poprzedniego roku. Bilety dostępne są już w sprzedaży, a ich ceny zaczynają się od 59 zł.

Dzięki nowemu połączeniu nie tylko mieszkańcy regionu będą mogli zwiedzić Norwegię czy samo Oslo, ale również spora grupa Polaków z Norwegii może przylecieć na Warmię i Mazury. Zainteresowanym warto przypomnieć, że to właśnie w Oslo znajduje się Muzeum Muncha, z jego najbardziej znanym obrazem „Krzyk”. W planie wycieczki warto uwzględnić również m.in.: Norweskie Muzeum Nauki i Technologii w Oslo, park rzeźb Ekebergparken, centrum norweskiej kultury kulinarnej Mathallen, otwarte kąpielisko morskie Sørenga, Muzeum Sztuki Nowoczesnej Astrup Fearnley, operę czy zabytkowy ratusz – a to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na turystów w okolicy.

Zobacz także: Miejsca, które warto odwiedzić w Oslo

Chętni do skorzystania z lotów oferowanych przez przewoźników z Szyman mogą zostać przekierowani ze strony internetowej lotniska KUP BILET na stronę wybranych linii lotniczych celem złożenia zamówienia. Zamówień na loty można dokonywać bezpośrednio na stronach przewoźników.

Lotnisko Olsztyn-Mazury to najmłodszy polski port lotniczy. Budowa terminalu zakończyła się pod koniec 2015 roku, a pierwsze regularne loty są obsługiwane od 20 stycznia 2016 roku. Ciekawa konstrukcja zawiera dużo drewnianych elementów, słupy podtrzymujące konstrukcję dachu mogące kojarzyć się z drewnianymi pomostami nad jeziorem, czy wejścia do terminalu przypominające małe domki o spadzistych dachach. Na uwagę zasługują również taras widokowy znajdujący się na piętrze, powierzchnie gastronomiczne, sale konferencyjne oraz strefa dla dzieci.

Artykuł sponsorowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

24-latek odpowie za uprawę konopi oraz posiadanie znacznej ilości środków odurzających

Olsztyńscy policjanci zatrzymani kolejnego mężczyznę podejrzewanego o przestępstwa