Z maską na twarzy i siekierą w ręku zażądał pieniędzy od właścicielki sklepu. Ujął go jeden z klientów

Z maską na twarzy i siekierą w ręku zażądał pieniędzy od właścicielki sklepu. Ujął go jeden z klientów

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KMP Olsztynfot. KMP Olsztyn

Wczoraj kilkanaście minut przed godziną 18.00 oficer dyżurny olsztyńskiej policji otrzymał zgłoszenie, o tym że mężczyzna w jednym ze sklepów na olsztyńskim Zatorzu ujął na gorącym uczynku sprawcę usiłowania rozboju.

We wskazane miejsce natychmiast została skierowana załoga patrolowo-interwencyjna. Policjanci przejęli zatrzymanego mieszkańca Olsztyna i osadzili go w policyjnym areszcie. Mężczyzna został także przebadany alkotestem. Wynik badania to nieco ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci przy napastniku zabezpieczyli siekierę oraz maskę.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 29-latek kilkadziesiąt minut po godzinie 17.00 wszedł do sklepu. Z założoną na głowie maską i z siekierą w ręku zażądał wydania pieniędzy. Po chwili do sklepu wszedł przypadkowy klient, który zauważył całą sytuację. Między nim a napastnikiem wywiązała się szarpanina. Mężczyźnie i właścicielce udało się obezwładnić 29-latka. Na szczęście kobiecie ani klientowi nic się nie stało – natychmiast po zdarzeniu powiadomili policję.

Policjanci ustalili, że Jarosław K. może mieć związek z innym przestępstwem z dnia poprzedniego, kiedy to nieznany sprawca w tym samym sklepie najpierw ukradł piwo a następnie groził pracownicy sklepu siekierą, gdy ta chciała go zatrzymać.

Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń.

Jeżeli 29-latek usłyszy zarzuty, może grozić mu kara 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus. Spadek zakażeń w woj. warmińsko-mazurskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (18.01) o 3271 nowych