XXI edycja programu „Przedsiębiorstwo Fair Play

XXI edycja programu „Przedsiębiorstwo Fair Play

- Kategoria: Wiadomości
0

przedsiebiorstwo-fair-play

Trwa kolejna XXI edycja programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” realizowana przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym działający przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

Firmy z całej Polski chcąc potwierdzić swoje uczciwe i etyczne działania zgłaszają się do programu, który jako jeden z nielicznych przeprowadza rzetelną weryfikację. Firmy biorące udział w przedsięwzięciu „Przedsiębiorstwo Fair Play” są szczegółowo oceniane.  Wyróżnienie w programie to przepustka do zaufania partnerów, pewności kooperantów, a często też gwarancja, że biznes będzie działał sprawniej i szybciej bez konieczności uważnego patrzenia sobie na ręce.

XX i XXI edycja programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” zostały objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz opieką medialną TVP3 Olsztyn.

Ubiegłoroczni Laureaci Województwa Warmińsko-Mazurskiego

W 2017 roku do programu przystąpiło 336 firm z całej Polski, z których 329 spełniło kryteria programu i zostało Laureatami XX edycji. W tym gronie znalazło się 9 wyjątkowych firm
z województwa warmińsko-mazurskiego:

  • Corab Sp. z o.o. w Olsztynie
  • IŁAWSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO INSTALACYJNO-BUDOWLANE Sp. z o.o., Iława
  • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Giżycku
  • U.P.H. „TECHTRANS” S.J. Andrzej Szmit i Ireneusz Ziemiński, Elbląg
  • Traidenis – Pol Spółka z o.o., Olecko
  • „VILL-MED” CENTRUM MEDYCZNE LEŚNICZAK & SYN, Giżycko
  • Wagon Service Ostróda Sp. z o.o., Ostróda
  • Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego – Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu

Drogowego w Olsztynie

  • ZAKŁAD USŁUG TRANSPORTOWYCH I KOMUNALNYCH S.C. Dariusz Jastrzębski, Mariola Jastrzębska, Różnowo

W XX edycji programu szczególnie wyróżniła  się  Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Giżyck,
która zdobyły nagrodę specjalną – Tytuł „Debiut Fair play”. To nagroda dla firm, które uczestniczą w programie po raz pierwszy i wyróżniają się szczególnymi działaniami na tle laureatów debiutujących w danej edycji programu.

Laureaci programu to wyjątkowe firmy, które rozwijają się, dbają o prestiż i wizerunek, ale także
o swoich pracowników, społeczności lokalne i środowisko naturalne. Miejsce w elitarnej grupie „Przedsiębiorstw Fair Play” daje możliwość nawiązania nowych, korzystnych kontaktów oraz zwiększa zaufanie kontrahentów i klientów. Uczestnicy udowadniają, że również w biznesie istnieją zasady etyczne, uczciwość i tzw. dobre praktyki.

Rzetelna weryfikacja

Do programu zapraszamy wszystkie przedsiębiorstwa, bez względu na wielkość oraz branżę,
dla których etyka w działalności gospodarczej nie jest obojętna. Firmy, które dbają o społeczność lokalną, angażują się w ochronę środowiska i stwarzają przyjazną atmosferę pracy.

Zgłoszenia do programu przyjmowane będą do 31 maja.

Zgłoszone firmy zostaną poddane dwuetapowej weryfikacji. W pierwszym etapie uczestnicy wypełniają ankietę nt. działalności przedsiębiorstwa, relacji z klientami, pracownikami oraz społecznościami lokalnymi, które dalej są oceniane przez Komisje Regionalne. Firmy, które zdobędą odpowiednią liczbę punktów zakwalifikują się do drugiego etapu, a merytorycznie przygotowani audytorzy przeprowadzą audyty certyfikacyjne w firmach. Celem audytu jest sprawdzenie zgodności informacji zawartych w ankiecie, na podstawie której każdy kandydat jest oceniany w I etapie ze stanem faktycznym. Ostateczną decyzję podejmie Kapituła programu, w skład której co roku wchodzą m.in. przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu, władz państwowych, samorządowych oraz mediów.

Więcej informacji o  programie „Przedsiębiorstwo Fair Play” oraz jego Laureatach na www.fairplay.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

28-latek odpowie za przestępstwa narkotykowe

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 28-latka podejrzewanego o przestępstwa narkotykowe.