Wzdłuż ul. Kościuszki powstaną dodatkowe ścieżki rowerowe

Wzdłuż ul. Kościuszki powstaną dodatkowe ścieżki rowerowe

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Olsztyn stawia następny krok ku zrównoważonemu transportowi. Po zakończeniu tramwajowego projektu nowe ścieżki rowerowe wiodły przede wszystkim wzdłuż przebudowanych ulic i powstałego torowiska. Rowerzyści mogli sprawnie pojechać nowo wybudowanymi ścieżkami od al. Piłsudskiego i dalej wzdłuż ul. Żołnierskiej. Teraz kolejne ścieżki wydzielone zostaną wzdłuż ul. Kościuszki. Zaczną się na wysokości Urzędu Statystycznego i będą wieść do al. Niepodległości. To podobne rozwiązanie, jak zastosowane w śródmiejskiej części al. Piłsudskiego.

Rowerowe drogi zostaną wytyczone po obydwu stronach ulicy. Wkrótce połączą ścieżkę przy ul. Żołnierskiej z ul. Niepodległości, przy której na chodnikach dopuszczony jest ruch rowerowy. Da to możliwość np. dojechania do parku Centralnego i Starego Miasta.

– Po zakończeniu inwestycji tramwajowej, m.in. w związku z powstaniem ul. Obiegowej, ruch na ulicy Kościuszki zdecydowanie się zmniejszył – tłumaczy Paweł Pliszka z Zarządu Dróg, Zieleni Transportu. – Ponadto jezdnia ma szerokości około 10 metrów. To pozwala na wyznaczenie pasów dla rowerzystów pozostawiając kierowcom nadal szerokie pasy ruchu.

 

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Kolej na Mazury. CPK dofinansuje modernizację linii przez Mrągowo i Mikołajki

Dobra wiadomość dla mieszkańców i wielbicieli Mazur. Modernizacja