Piłka nożnaSport

Wysoka porażka Stomilu Olsztyn z Arką Gdynia

W sobotę, 14 marca w spotkaniu wyjazdowym piłkarze Stomilu Olsztyn zajmujący 4. miejsce w tabeli I ligi zmierzyli ze sklasyfikowaną na 5. pozycji drużyną Arki Gdynia.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane, lecz gra powoli nabierała tempa. W 18 minucie piłkę na własnej połowie stracił Janusz Bucholc i po szybkiej kontrze piłkarze Arki objęli prowadzenie po strzale Michała Nalepy. W 24 minucie meczu padła kolejna bramka dla Arki. Michał Renusz pięknym strzałem „w okienko” z około 20 metrów pokonał olsztyńskiego bramkarza Piotra Skibę. Dwie minuty później Arka Gdynia podwyższyła na 3:0 po golu Marcusa da Silvy, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i głową celnie skierował piłkę do siatki. Do końca pierwszej części meczu więcej bramek nie padło. Po 45 minutach gry Stomil Olsztyn zszedł do szatni z trzybramkową stratą.

W 53 minucie mogło być już 4:0 dla Arki. Uderzał Michał Nalepa, jednak jego strzał był niecelny i piłka przeleciała nad bramką olsztyńskiego bramkarza. W 58 minucie bliski strzelania gola był Stomil. Po ładnej wymianie podań Roman Maczułenko technicznym strzałem, próbował pokonać bramkarza Arki, lecz piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę bramkarza gdyńskiej Arki. W 63 minucie było już 4:0 dla Arki Gdynia. Po dobrym podaniu w pole karne, piłkę do olsztyńskiej bramki celnie skierował Marcus da Silva. W 78 minucie meczu pierwszego i jedynego gola dla Stomilu Olsztyn zdobył Roman Maczułenko, który ładnym strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza gospodarzy, zmniejszając nieco rozmiary porażki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 4:1 dla Arki Gdynia.

Arka Gdynia     4:1     Stomil Olsztyn