Wypadki na drogach regionu

Wypadki na drogach regionu

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KWP Olsztynfot. KWP Olsztyn

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych, do których doszło wczoraj w godzinach wieczornych na terenie powiatu iławskiego. Pierwszego z nich sprawcą był 18-latek mający prawo jazdy dopiero 18 dni. Drugi wypadek zakończył się tragicznie dla pasażera jak i kierowcy.

Oficer dyżurny iławskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Gramoty-Kładuny. Funkcjonariusze pojechali na miejsce, gdzie ustalili, że 18- letni kierujący samochodem opel nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze wyprzedzając samochód osobowy na wzniesieniu drogi. Następnie zjechał na lewe pobocze uderzając lewą stroną pojazdu w przydrożne drzewo od którego się odbił i dachując, uderzył w drzewo z prawej strony drogi.

Na miejsce przybyła karetka pogotowia, która zabrała 18-latka i jego 11- letniego brata do szpitala w Iławie. Młody kierowca złamał lewą nogę a pasażer miał tylko otarcia naskórka na głowie. Młodemu mieszkańcowi gminy Iława została pobrana krew do badania na zawartość alkoholu oraz środków odurzających. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 18 – latkowi, które posiadał dopiero 18 dni.

Na trasie Susz – Bałoszyce, 23- letni kierujący samochodem osobowym bmw na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości jazdy do warunków ruchu. Zjechał na prawe pobocze a następnie prawą stroną uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku odniesionych obrażeń na miejscu zginął pasażer bmw. Natomiast kierowca, pomimo natychmiast podjętej reanimacji zmarł w karetce pogotowia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Suszu oraz iławskiego ruchu drogowego wspólnie z prokuratorem prowadzili czynności na miejscu tego tragicznego zdarzenia. Teraz policjanci będą szczegółowo wyjaśniać, co było przyczyną obu wypadków drogowych.

źródło: KWP Olsztyn (jk/rj)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Andrzej Duda ponownie prezydentem RP

Dziś (13.07) wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne