Wypadki na drogach regionu. 3 osoby zginęły, a 4 zostały ranne

Wypadki na drogach regionu. 3 osoby zginęły, a 4 zostały ranne

- Kategoria: Na sygnale
0

20151206-143455.jpg

Tylko wczoraj na drogach regionu doszło do 5 wypadków drogowych, w wyniku których 3 osoby zginęły, a 4 zostały ranne. Wśród ofiar znaleźli się m.in. 60-letni pieszy oraz 53-letni rowerzysta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że obaj niechronieni uczestnicy ruchu drogowego nie posiadali elementów odblaskowych. Okoliczności i przyczyny tych tragicznych zdarzeń drogowych wyjaśniają policjanci.

Około godziny 17.00 na drodze krajowej numer 63 w miejscowości Kolonia Pozezdrze, poza obszarem zabudowanym, 51-letni kierowca osobowego volkswagena potrącił pieszego.

Mężczyzna w wyniku ciężkich obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu. Policjanci ustalili tożsamość poszkodowanego, którym okazał się 60-letni mieszkaniec gminy Węgorzewo.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że pieszy przemieszczał się nieprawidłową stroną drogi. Nie posiadał też elementów odblaskowych. Kierującego volkswagenem przebadano na zawartość alkoholu w organizmie, w chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy.

Przed godziną 22.00 kierujący peugeotem, jadąc drogą K-16 w kierunku Gietrzwałdu, na prostym odcinku drogi prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków drogowych i najechał na tył jadącego w tym samym kierunku rowerzysty. 53-latek w wyniku poniesionych obrażeń zmarł. Ze wstępnych ustaleń wynika, że cyklista nie posiadał elementów odblaskowych. Kierowca peugeota był trzeźwy.

Policjanci ustalają wszelkie okoliczności i przyczyny obu wypadków i apelują o umieszczenie elementów odblaskowych nie tylko w przypadku gdy pieszy, czy rowerzysta znajduje się poza obszarem zabudowanym, ale także w innych miejscach szczególnie nieoświetlonych.

Elementy odblaskowe dają szansę na wcześniejszą reakcję kierowcy. Pamiętajmy, że to niechronieni użytkownicy dróg, nawet jak sami nie doprowadzą do zdarzenia, to i tak ponoszą największe obrażenia, często skutkujące poważnymi obrażenia ciała czy też utratą życia.

Źródło: KWP Olsztyn
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Podpisano umowę na dostawę do Olsztyna nowych tramwajów

 Dziś (18 lipca) w Urzędzie Miasta została podpisana