Wypadek z udziałem miejskiego autobusu

Wypadek z udziałem miejskiego autobusu

- Kategoria: Na sygnale
0

wypadek-autobus3.jpeg

Policjanci z olsztyńskiej drogówki wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem autobusu komunikacji miejskiej i dostawczego busa. Na skutek gwałtownego hamowania, trzech pasażerów podróżujących autobusem z obrażeniami ciała zostało przewiezionych do szpitala w Olsztynie.

Dziś po godzinie 11:00 na ul. Sikorskiego w Olsztynie doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem autobusu komunikacji publicznej i dostawczego mercedesa. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca mercedesa jadąc ul. Sikorskiego w kierunku centrum miasta na wysokości zajezdni MPK nie upewnił sie co do możliwości zmiany pasa ruchu na prawy w wyniku czego zajechał drogę jadącemu bus-pasem autobusowi. Na skutek tego manewru, 50-letni kierowca autobusu był zmuszony gwałtownie hamować co z kolei doprowadziło do gwałtownego przemieszczenia się pasażerów.

Trzech z pośród kilkunastu pasażerów jadących autobusem zostało rannych. Kobieta w wieku 26 lat i mężczyźni w wieku 69 i 70 lat z obrażeniami ciała w postaci m.in. urazu głowy i kończyn dolnych, karetką pogotowia zostali przewiezieni do szpitala w Olsztynie.

Na miejscu zdarzenia pracują policjanci z olsztyńskiej drogówki, którzy wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego. Kierowcy obu pojazdów zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – obaj byli trzeźwi. Droga w miejscu zdarzenia jest przejezdna.

Źródło: KWP Olsztyn (rp)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

W jeziorze Ukiel utonął mężczyzna. Wcześniej spożywał alkohol

Przedwczoraj w nocy, w jeziorze, utonął mężczyzna. Policja