Wypadek drogowy autokaru wiozącego dzieci

Wypadek drogowy autokaru wiozącego dzieci

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Policja, służba medyczna, straż pożarna i Inspekcja Transportu Drogowego – wszystkie te instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo, udzielały pomocy przy zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 591 przed Kętrzynem. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca osobówką nie upewniła się co do możliwości wykonania bezpiecznego wyprzedzenia ciągnika rolniczego i uderzyła w bok autobusu, powodując jego wjechanie do rowu. 18 osób zostało przewiezionych do pobliskich szpitali.

We wtorek (01.10.2019) około godz. 7:30 oficer dyżurny kętrzyńskiej komendy, otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 591 w pobliżu miejscowości Wopławki (gm. Kętrzyn). Policjanci na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierująca osobowym audi, jadąc w kierunku Kętrzyna od Srokowa, na prostym odcinku drogi nie upewniła się co do możliwości bezpiecznego wykonania manewru wyprzedzania ciągnika rolniczego i uderzyła bokiem swojego pojazdu w bok autobusu, powodując jego wjechanie do rowu i wywrócenie na bok. Chwilę wcześniej autobus rejsowy jako pierwszy podjął manewr wyprzedzania, zarówno osobówki jak i ciągnika rolniczego.

W autobusie łącznie z kierowcą znajdowało się 31 osób. Według wstępnych ustaleń 18 zostało rannych (z czego 4 to osoby dorosłe). Na miejscu pod nadzorem Prokuratora Rejonowego z Kętrzyna pracowali policjanci, funkcjonariusze straży pożarnej, służb medycznych oraz Inspekcji Transportu Drogowego. W miejscu zdarzenia lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga w miejscu zdarzenia została zablokowana, policjanci zorganizowali objazdy.

Źródło: KWP Olsztyn (kw)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Pobił 55-latka, wrzucił go do bagażnika, a następnie utopił w stawie. Usłyszał zarzut zabójstwa

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Biała Piska podejrzanego