“WYmieraMY. Olsztyński Strajk Klimatyczny”

“WYmieraMY. Olsztyński Strajk Klimatyczny”

olsztynski-strajk-klimatyczny

Czy nasza planeta przestanie być miejscem przyjaznym do życia? Organizatorki i organizatorzy happeningu “WYmieraMY. Olsztyński Strajk Klimatyczny”, który odbędzie się 1 sierpnia o godzinie 18:00 na Plaży Miejskiej uważają, że może się tak stać jeśli nie zaczniemy realnie działać z ociepleniem klimatu.

– Katastrofa klimatyczna jest faktem. Musimy wspólnie i aktywnie działać przeciwko niszczeniu środowiska. Akcja będzie miała charakter “Die-in”. Uczestniczki i uczestnicy symulują śmierć. Każdy może wziąć w niej udział. – mówi Agata Szerszeniewicz, członkini partii Lewica Razem, współorganizatorka pierwszego Olsztyńskiego Marszu Równości.

Bartosz Grucela, również członek partii Lewica Razem dodaje:

– To ostatni dzwonek, aby na poważnie podejść do tematu ocieplenia się klimatu i zagrożenia jakie niesie dla całej ludzkości. Powietrze, którym oddychamy, woda którą pijemy i ziemia, która nas żywi to nasza wspólna sprawa. Zapraszamy chętne osoby, organizacje i partie do dołączenia do tworzenia wydarzenia i uczestnictwa w nim.

 

W grupie organizującej strajk klimatyczny jest 10 osób. Mieszkanki i mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego, nienależące do żadnych organizacji oraz związane z Razem, Przedwiośniem i Olsztyńskim Marszem Równości.

 

WYmieraMY. Olsztyński Strajk Klimatyczny, 01.08, Plaża Miejska

1 sierpnia 2019 – czwartek

Godzina 18:00

Plaża Miejska, ul. Kapitańska, Olsztyn

https://www.facebook.com/events/392833088245622/

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zmiana terminu prac drogowych na skrzyżowaniu Pstrowskiego/Dworcowa

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje,