Wygrała Eurowizję, zaśpiewa w Dywitach

Wygrała Eurowizję, zaśpiewa w Dywitach

fot. mat. prasowe UG Dywityfot. mat. prasowe UG Dywity

Już 9 czerwca w niedzielę Gmina Dywity i Gok Dywity zapraszają na kolorowy i odlotowy Dzień Dziecka! Start od godz. 13-tej na stadionie w Dywitach. W programie: wielki park rozrywki z dmuchańcami, dziecięca orkiestra dęta, gminna scena talentów, czirliderki, teatr Katarynka, warsztaty bębniarskie, zespół Szarlotka, a na deser muzyczna gwiazda – koncert Roksany Węgiel. Zapraszamy do wspólnej zabawy całe rodziny – zachęca Gmina Dywity.

Jak co roku Gmina Dywity i Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach zapraszają najmłodszych mieszkańców na najbardziej kolorową, roztańczoną i rozśpiewaną imprezę w roku, czyli Dzień Dziecka w Dywitach! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 9 czerwca na stadionie w Dywitach przy ul. Różanej 2A, a start jest zaplanowany na godz. 13.00. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy zadbali o to, żeby nie zabrakło atrakcji dla całych rodzin.

– Staramy się robić wszystko, żeby dzieci i młodzież były zadowolone – mówi Daniel Zadworny, wójt Gminy Dywity.

Na płycie boiska wyrośnie wielki park zabaw i rozrywki z dmuchanymi atrakcjami. Na scenie wystąpią: Dziecięca Orkiestra Dęta z Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach, młode talenty z gminy: Studio Wokalne Tatiany Krakowskiej, grupy taneczne GOK, Teatr Katarynka z animacjami, gminne grupy Cheerleaders, a także Młode Bębniarki z MDK Olsztynek i rockowe dziewczyny z zespołu Szarlotka. Na stadionie będzie zainstalowanych też siedem stanowisk animacyjnych: bębniarskie, harcerskie, biblioteczne, czy prowadzone przez Fundacje „Kółko Graniaste”.

Na finał zaśpiewa bijąca rekordy popularności w Internecie, rozgłośniach radiowych i wśród nastolatków Roksana Węgiel, pierwsza polska zwyciężczyni Eurowizji, a także programu „The Voice Kids”.

– Roksana dwa dni przed koncertem w Dywitach ma premierę płyty, więc na pewno usłyszymy jej najnowsze utwory, jak i znane przeboje – mówi wójt Daniel Zadworny. – Kilka lat temu przyjęliśmy filozofię zapraszania na Dzień Dziecka młodych, wschodzących gwiazd i to się sprawdza. W Dywitach śpiewały już Sarsa, Lanberry i Monika Lewczuk.

 

To jednak nie wszystkie atrakcje Gminnego Dnia Dziecka w Dywitach, bo będzie też Koło Fortuny z nagrodami, darmowa pomidorowa z kluseczkami, lody, napoje i Fotobudka. Warto podkreślić, że w czasie imprezy we współpracy z Fundacją „Przyszłość dla Dzieci” wolontariusze ze szkoły w Dywitach będą prowadzić zbiórkę datków do puszek na rzecz 2-letniego Ksawerego, chorego na białaczkę, który w trybie pilnym musi uzbierać 68 tys. zł na lek. Organizatorami wydarzenia są: Gmina Dywity oraz Gok Dywity.

 

Informacje organizacyjne:

Mając na uwadze usprawnienie dojazdów i powrotów na koncert Roksany Węgiel oraz  zmniejszenie potoku samochodów osobowych gmina uruchamia linię specjalną (autobusy przegubowe) na trasie: Zajezdnia MPK – Kołobrzeska – Piłsudskiego – Wojska Polskiego – Dywity Pętla. (po trasie linii 110).

Odjazdy w kierunku Dywit po trasie linii 110:

– Przystanek Kołobrzeska – 16:30, 16:45, 17:00

– Przystanek centrum  – 16:36, 16:51, 17:06

Odjazdy z Dywit po zakończeniu koncertu również po trasie linii 110 do zajezdni MPK: godz. 19:20, 19:30 i 19:45. Autobus w kierunku Dywit będzie oznaczony tablicą „Dywity – Koncert”. Dodatkowo na liniach 108 i 112w niedzielę 9 czerwca będą kursować autobusy przegubowe.

Dla mieszkańców Gminy Dywity przygotowano też linie specjalne dowozowe D1, D2 i D3. Szczegółowe rozkłady znajdują się na stronie: www.gminadywity.pl

linie-gminne-dzien-dziecka

Sponsorzy Gminnego Dnia Dziecka w Dywitach:

Wipasz S.A., Fermy Drobiu Łukasz Orzołek, GOM Dywity, WodRol Dywity, PHU Gracja Olsztyn, Renault ALCAR, CS BUD Dywity, Chmieliński Development, ZUTiK Wadąg, SonTrans, Drukarnia Spręcograf, Sun Invest Sp. z o.o, Restauracja Rukola Olsztyn / Dywity, Spółdzielnia Agro Dywity, Pekum Olsztyn, Eurogaz Bombi, Warmiński Bank Spółdzielczy w Jonkowie, Bujalski Sp z o o Dywity, Budowlaniec Warmiński Dywity, Stacja Kontroli Pojazdów Andpol Dywity, Biuro Ubezpieczeń Moreno Daniel Gotowski, Omega Hotel Olsztyn, Artech Dobre Miasto/Olsztyn/Jeziorany, Agro Helena

dzien-dziecka-dywity

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Internetowy oszust usłyszał zarzuty

Do sądu w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko