Wszystkie kąpieliska nad jeziorem Ukiel zamknięte. Powodem sinice

Wszystkie kąpieliska nad jeziorem Ukiel zamknięte. Powodem sinice

- Kategoria: Wiadomości
0

plaza-ukiel

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie informuje, że w związku z przeprowadzonymi badaniami i w ich wyniku stwierdzonym zakwitem sinic zamknięte zostaje kolejne kąpielisko w Centrum Rekreacyjno-Sportowym „Ukiel” w Olsztynie. Zakaz kąpieli dotyczy kąpieliska „Plaża Miejska Nr 1” oraz „Wodny Plac Zabaw”. W dalszym ciągu zakaz obowiązuje także na kąpieliskach, w których zakwit sinic stwierdzono w miniony wtorek (26.07) tj. „Plaża Miejska Nr 2” , „Plaża Miejska Nr 3” oraz „Słoneczna Polana”

Pełna treść komunikatu:

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie występując w charakterze organizatora n/w kąpieliska:

1. „Plaża Miejska Nr 1”, Olsztyn ul. Kapitańska 23 (akwen jez. Ukiel).

uprzejmie informuje, że w związku z wystąpieniem zakwitu sinic od dnia 29.07.2016 roku na przedmiotowym kąpielisku wprowadzono czasowy zakaz kąpieli.

Kąpielisko zostanie dopuszczone ponownie do kąpieli po ustaniu zagrożenia, potwierdzonym badaniem jakości wody w kąpielisku. Szczegółowych informacji udziela Kierownik kąpielisk p. Tomasz Kalinowski (tel. 519 565 944).

Jednocześnie zapraszamy do korzystania z Kąpieliska „Skanda” przy ul. Plażowej, WCRS „Aquasfera” przy al. Piłsudskiego oraz pozostałych usług oferowanych na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel” w Olsztynie. Bez ograniczeń można korzystać m.in.
z wypożyczalni sprzętu pływającego.

Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie

Źródło: OSiR Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na