Wsparcie dla pomysłowych przedsiębiorców

Wsparcie dla pomysłowych przedsiębiorców

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Dziś, 28 marca rozpoczął się konkurs na wsparcie przedsiębiorczości poprzez nowoczesne usługi instytucji otoczenia biznesu. To pierwszy taki konkurs w Regionalnym Programie Operacyjnym na lata 2014-2020 na Warmii i Mazurach. Do podziału jest blisko 20 mln zł.

– Kilkaset milionów euro trafi na dofinansowanie przedsięwzięć gospodarczych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. Premiowane będą przede wszystkim innowacyjne pomysły i wdrażanie nowoczesnych technologii przez przedsiębiorców. Dlatego w tym programie zabezpieczyliśmy też środki na nowoczesne wsparcie sektora regionalnej gospodarki.

Konkurs jest podzielony na dwie części.

Schemat A przeznaczony jest na wsparcie doradcze i szkoleniowe podmiotów spierających przedsiębiorczość, także tych zarządzających parkami przemysłowymi, naukowo-technologicznymi, inkubatorami przedsiębiorczości, ośrodkami innowacji. Tu do wykorzystania jest pula ponad 7 mln zł.

Schemat B dotyczy przygotowania i świadczenia pakietowych usług służących podniesieniu innowacyjności firm, w tym inwestycje w infrastrukturę oraz w celu świadczenia nowych usług. Tu do podziału jest 12,5 mln zł.

Preferencje będą miały projekty z obszarów inteligentnych specjalizacji województwa i o największym udziale wkładu prywatnego.

Nabór wniosków potrwa do 29 maja. Szczegóły konkursu na stronie www.rpo.warmia.mazury.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: 33 nowe zachorowania w woj. warmińsko-mazurskim. To kolejny rekord

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (12.08) o 715 nowych