Wrak z ul. Grunwaldzkiej usunięty

Wrak z ul. Grunwaldzkiej usunięty

- Kategoria: Wiadomości
0

wrak-grunwaldzka3

Olsztyńscy strażnicy miejscy kontynuują akcję usuwania samochodowych wraków, które szpecą swym wyglądem, blokują miejsca parkingowe, a często zagrażają bezpieczeństwu. Z terenu miasta zniknął dziś kolejny pojazd.

W dniu wczorajszym strażnicy miejscy na podstawie art. 50a ustawy Prawo o ruchu drogowym wystawili dyspozycję usunięcia pojazdu Citroen z ul. Grunwaldzkiej. Stan pojazdu wskazywał na to, że był on od dłuższego czasu nieużytkowany, miał wybitą szybę oraz był otwarty. Wrak został odholowany na strzeżony parking.

Zgodnie z art. 50a Ustawy prawo o ruchu drogowym pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez Straż Gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza.

Wraki pojazdów, które blokują miejsca parkingowe stały się wielkim problemem społecznym, który wciąż narasta. Przypominamy, że właściciel pojazdu ma obowiązek utrzymywać go w odpowiednim stanie technicznym. Z pojazdu nie mogą wyciekać żadne płyny a sam pojazd musi być zamknięty i zabezpieczony przed dostępem osób trzecich.

Od początku 2018 roku strażnicy dzielnicowi wystawili 6 dyspozycji usunięcia pojazdu oraz doprowadzili do usunięcia przez właścicieli 51 wraków.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

600 tys. złotych na ratowanie olsztyńskich zabytków

Dwadzieścia dwa zabytki dostały rekomendację prezydenta do udzielenia