Wrak pojazdu FSO Polonez usunięty z ulicy Chopina

Wrak pojazdu FSO Polonez usunięty z ulicy Chopina

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. SM w Olsztyniefot. SM w Olsztynie

Olsztyńscy strażnicy miejscy kontynuują akcję usuwania samochodowych wraków, które szpecą swym wyglądem, blokują miejsca parkingowe, a często zagrażają bezpieczeństwu. Dziś (10.08) z terenu miasta zniknął kolejny pojazd.

Dziś około godziny 09.30 strażnicy miejscy doprowadzili do usunięcia pojazdu FSO Polonez z ulicy Chopina w Olsztynie. Pojazd był uszkodzony, otwarty oraz nie posiadał tablic rejestracyjnych. Po przeprowadzonych czynnościach na podstawie art. 50a ustawy Prawo o Ruchu Drogowym wystawiono dyspozycję usunięcia. Pojazd został odholowany na parking strzeżony.

Zgodnie z art. 50a Ustawy prawo o ruchu drogowym pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez Straż Gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza.

Wraki pojazdów, które blokują miejsca parkingowe stały się wielkim problemem społecznym, który wciąż narasta. Przypominamy, że właściciel pojazdu ma obowiązek utrzymywać go w odpowiednim stanie technicznym. Z pojazdu nie mogą wyciekać żadne płyny, a sam pojazd musi być zamknięty i zabezpieczony przed dostępem osób trzecich.

Źródło: SM w Olsztynie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policja ustaliła tożsamość mężczyzny wyłowionego z Jeziora Długiego

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili