Wraca zimowa organizacja ruchu na Starym Mieście

Wraca zimowa organizacja ruchu na Starym Mieście

- Kategoria: Wiadomości
1

stare-miasto

Uwaga kierowcy! Od 13 października (poniedziałek) na olsztyńskiej starówce obowiązywać będzie zimowa organizacja ruchu. Staromiejski rynek znów będzie otwarty dla samochodów. Zimowa organizacja ruchu potrwa do połowy kwietnia 2015 roku.

Zmiana oznakowania nastąpi z soboty na niedzielę. Oznacza to, że od 13 października możliwe będzie parkowanie aut wzdłuż dwóch ścian budynku Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Ponadto przywrócony będzie ruch na ulicy Rodziewiczówny. Pewne ograniczenia w ruchu na starówce zostaną wprowadzone w grudniu, kiedy po raz kolejny mieszkańcy będą mogli bawić się podczas Warmińskiego Jarmarku Świątecznego.

 

1 Komentarz

  1. Lato czy zima, wpuszczenie aut na teren starówki olsztyńskiej to bzdura! Już lepiej niech jeżdżą po parkach? Na starówce samochody ciągle wpieprzają na zabytkowe chodniki psując efekt, do bani z takim rządzeniem, restauracje i bary padają bo ludzie swobodnie chodzić nie mogą!!! Kiedy to się zmieni, taka mała starówka, to nie problem postawić parę znaków „zakaz wjazdu” i parkowania! Inne miasta mają wielkie starówki a powyłączane z ruchu samochodów. W głowie się nie mieści, że w sercu Olsztyna mamy Mrągowo lub inne miasteczko – bo tak to wygląda! Nie wierzę, ze restauratorzy mają mniejszy zysk jak ludzie nie podjadą po ich knajpę samochodem! Ten temat ciągnie się tyle lat, a rządzący słuchają restauratorów, którzy tracą zyski może
    z innych powodów?? Ale po co dbać o zabytki??niedlugo przy tym co się dzieje ze starówki nic nie zostanie, i tak już te kamieniczki stały się poszarzałe i nieciekawe, wpuśćmy jeszcze ciężarówki!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Podium dla olsztyniaka na Węgrzech w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski połączonych z Pucharem Europy

Podobnie jak w każdej innej dyscyplinie sportowej na