Wojewódzka Biblioteka Publiczna z odnowioną siedzibą

Wojewódzka Biblioteka Publiczna z odnowioną siedzibą

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

W poniedziałek, 15 października o godz. 14.00 zostanie uroczyście otwarta, po rozbudowie i modernizacji, siedziba Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ul. 1 Maja 5.

W 2008 roku Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Olsztynie rozpoczęła realizację inwestycji, która była planowana w wieloletnim budżecie Województwa i miała na celu zmodernizowanie zabytkowego budynku Biblioteki. Pierwotnie całe zadanie miało być realizowane w ramach RPOWiM 2007-2013. W 2009 roku po konsultacjach zdecydowano o podzieleniu projektu na dwa zadania. Pierwsze zadanie – „Przebudowa i modernizacja istniejącej struktury zabytkowego budynku WBP w Olsztynie dla celów kultury” zostało zrealizowane w ramach RPO WiM 2007-2013. Projekt o wartości 4,6 mln zł otrzymał 2,8 mln zł dofinansowania z RPO WiM 2007-2013. Ten etap zakończono w 2012 roku.

Starania o znalezienie środków na dofinansowanie drugiego etapu inwestycji – „Rozbudowa siedziby i potencjału regionalnego WBP w Olsztynie” trwały od 2012 roku. Instytucji pomimo prężnego zaangażowania w poszukiwanie środków na dokończenie realizacji inwestycji nie udało się ich zdobyć z zewnątrz. W związku z tym Samorząd województwa zdecydował o sfinansowaniu reszty zadania z budżetu Województwa. Wartość inwestycji to 6,9 mln zł, nakłady finansowe Województwa – 6,4 mln zł.

W programie uroczystości:

– Powitanie gości – dyrektor WBP w Olsztynie Andrzej Marcinkiewicz

– wystąpienie marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina

– wystąpienie dyrektora Biblioteki Narodowej dr. Tomasza Makowskiego

– część artystyczna

– zwiedzanie obiektu

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury gotowy na wznowienie połączeń pasażerskich

Wprowadzony od 15 marca br. zakaz lotów pasażerskich