Wojewoda pisze do ministra w sprawie obwodnicy

Wojewoda pisze do ministra w sprawie obwodnicy

- Kategoria: Wiadomości
0

wojewoda

Marian Podziewski wojewoda warmińsko-mazurski napisał list do Ministra Transportu Sławomira Nowaka. Wcześniej również taki list napisał marszałek Jacek Protas.

Marian Podziewski przypomina m.in., że łącznik krajowej 51 na wysokości Olsztyna, aż do krajowej drogi nr.16 w Wójtowie znacznie odciążyłby ruch samochodowy w mieście, dlatego też  inwestycja ta według wojewody powinna zostać włączona do rządowego planu kontynuacji budowy sieci dróg na lata 2014-2020.

Fragment pisma skierowanego do Ministra Transportu Sławomira Nowaka:
Istniejący układ drogowy, a w szczególności przebieg dróg krajowych przez Olsztyn nie zapewnia sprawnej i szybkiej obsługi podróży tranzytowych z uwagi na niskie parametry istniejących powiązań komunikacyjnych, tj. ograniczenia przepustowości wynikające z zastosowania skrzyżowań jednopoziomowych na przecięciach z mocno obciążonymi ciągami pomiędzy centrum a dużymi osiedlami mieszkaniowymi, konieczność przejazdu przez centralne dzielnice miasta na niemal wszystkich relacjach dalekiego i bliskiego tranzytu.
Zatem budowa jedynie 30,1 kilometrowego odcinka drogi dwujezdniowej na odcinku Olsztynek – Olsztyn Wschód znacząco poprawi sprawność układu komunikacyjnego województwa warmińsko-mazurskiego, stworzy dogodne połączenie regionu z siecią TENT i przyniesie wymierne korzyści zarówno pod względem bezpieczeństwa jak i przepustowości sieci.

Źródło: ro.com.pl, fot. uw.olsztyn.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Pobił 55-latka, wrzucił go do bagażnika, a następnie utopił w stawie. Usłyszał zarzut zabójstwa

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Biała Piska podejrzanego