Wkrótce dotrze do Olsztyna pierwszy turecki tramwaj

Wkrótce dotrze do Olsztyna pierwszy turecki tramwaj

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. MPK Olsztynfot. MPK Olsztyn

Gotowy jest już pierwszy turecki tramwaj dla Olsztyna. Tramwaj Durmazlar Panorama przeszedł wstępne testy i w przyszłym tygodniu rozpocznie długą podróż z Bursy do Olsztyna.

Przypomnijmy, że kontrakt z firmą Durmazlar został podpisany w połowie lipca 2018 roku. W myśl zapisów pierwsze dwa tramwaje miały być dostarczone do Olsztyna w ciągu 21 miesięcy od zawarcia umowy. Pierwszy tramwaj Durmazlar jest już gotowy i czeka go teraz długa podroż. Według tureckiego producenta, firmy Durmazlar, transport na lawecie pierwszego tramwaju dla Olsztyna może potrwać nawet około trzech tygodni. Panorama na jazdy homologacyjne ma dotrzeć do stolicy Warmii i Mazur w drugiej połowie lutego.

Pod względem technicznym tureckie pojazdy mają zapewniać jak największy komfort pasażerom, których do każdego zmieści się 210. Mają mieć 2,5 metra szerokości, dwuskrzydłowe drzwi poza tymi za kabinami motorniczych, dodatkowo wykonawca zapewnia, że będą nieco cichsze od już użytkowanych w Olsztynie. Pięciosegmentowy pojazd będzie dłuższy o trzy metry od Solarisa – będzie mierzyć 32,5 metra.

Umowa z Durmalzarem zakłada dostarczenie 12 tramwajów wartości 108 mln złotych. Jest też możliwość rozszerzenia zamówienia o drugie tyle pojazdów. Wówczas wartość kontraktu wyniosłaby 206 mln złotych.

 

Źródło: MPK Olsztyn/własne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Wsparcie dla ratowników wodnych

We wtorek (25 lutego) w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego