„Wkręceni w…Olsztyn”

„Wkręceni w…Olsztyn”

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. mat. prasowefot. mat. prasowe

Ada, Paulina, Asia, Magda, Justyna i Marta są uczennicami XII Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. Kochają historię miasta i dlatego stworzyły projekt „Wkręceni w…Olsztyn”. Jest on realizowany w ramach Zwolnionych z Teorii. 21 marca zorganizowały grę miejską, w której wzięli udział uczniowie klas szkół gimnazjalnych oraz licealnych. Odbyła się ona na olsztyńskiej starówce. Ale to nie koniec… Aktualnie przeprowadzają prelekcje w olsztyńskich szkołach podstawowych i gimnazjach. 

– Uważamy, że historia i tradycja są bardzo ważne, niestety trochę zapomniane. Dlatego właśnie pojawiłyśmy się my. Staramy się zachęcać młodych ludzi do poznawania historii, która wpływa na ich lokalny patriotyzm – mówi jedna z założycielek projektu.
Stworzyły sondę, która jest umieszczona na ich Facebook’u oraz YouTubie.
– Sonda pokazała nam, że nie wszyscy Olsztyniacy znają historię. Jednak najbardziej szokujące było to, gdy większość osób nie przyznawała się do swojego olsztyńskiego pochodzenia. Cieszymy się jednak, że sonda cieszy się ogromną popularnością i dużo ludzi pisze do nas z pytaniami o historię Olsztyna.
My popieramy inicjatywę i trzymamy kciuki.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Nowa broń w walce z osobami kierującymi pod wpływem środków odurzających

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie zostali