Wkład własny w kredycie samochodowym – musisz o niego zadbać

Wkład własny w kredycie samochodowym – musisz o niego zadbać

- Kategoria: Polecane artykuły
0

636447tyryur

Kupno nowego samochodu to wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych, dlatego wielu Polaków interesuje się kredytami na auto. Jest to bezpieczna forma finansowania zakupu pojazdu każdego typu. Aby z niej skorzystać, powinno się zebrać odpowiedni wkład własny.

Jak przyznawane są kredyty samochodowe?

Kredyty samochodowe przyznaje się przede wszystkim na nowe auta. Banki nie chcą finansować zakupu samochodów z drugiej ręki, gdyż ich wartość jest niska. Auta z salonów samochodowych są jednak o wiele droższe, gdyż ich stan techniczny jest lepszy, a ponadto obejmuje je gwarancja producenta. Kredyt przyznaje się po spełnieniu szeregu formalności przez kredytobiorcę. Najważniejsze jest przedstawienie zaświadczenia o dochodach, gdyż bank na jego podstawie szacuje zdolność kredytową wnioskodawcy. Ponadto ważne jest posiadanie pozytywnej historii w Biurze Informacji Kredytowej oraz przygotowanie wkładu własnego.

Wkład własny, nazywany również wpłatą początkową, jest wymagany przez większość banków. Najtańszy kredyt samochodowy (http://www.lowcakredytow.pl/kredyty-samochodowe/) jest dostępny wyłącznie dla osób, które przygotują co najmniej 10-procentowy wkład własny. W praktyce, zakup samochodu o wartości 50 tysięcy złotych wymaga posiadania oszczędności na kwotę minimum 5 tysięcy złotych. Zwykle potrzebna jest jednak większa suma, gdyż kredytobiorca jest zobowiązany do pokrycia opłat urzędowych oraz opłacenia składki ubezpieczeniowej OC. Dodatkowo osoba korzystająca z kredytu na samochód musi opłacić auto casco, gdyż wymaga tego bank – dokonywana jest cesja polisy na kredytodawcę.

Im wyższy jest wkład własny na samochód, tym niższe są miesięczne raty. Zmniejsza się nie tylko wysokość kapitału, który pozostał do spłaty, ale i wysokość odsetek. Łączne koszty kredytu maleją, a zakup nowego samochodu jest tym samym tańszy.

Jak sfinansować wkład własny na samochód?

Ze względu na to, że banki wymagają wpłacenia wkładu własnego podczas zakupu auta na kredyt, konieczne jest posiadanie własnych oszczędności. Jeśli się ich nie ma, powinno się znaleźć sposób na odłożenie dodatkowej gotówki. Niekiedy pojawia się ona podczas sprzedaży auta, z którego korzystało się dotychczas, innym razem warto wstrzymać się kilka miesięcy z zakupem i odłożyć pieniądze z wynagrodzenia. W pozostałych przypadkach można sięgnąć po gotówkowy kredyt na www.lowcakredytow.pl. Powinno się jednak pamiętać, że zobowiązanie obniża zdolność kredytową i może utrudnić zaciągnięcie kredytu samochodowego na auto, które się wybrało.

Artykuł sponsorowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zmiana terminu prac drogowych na skrzyżowaniu Pstrowskiego/Dworcowa

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje,