Wiktoria Witkowicz brązową medalistką Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin

Wiktoria Witkowicz brązową medalistką Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin

- Kategoria: Sport, Sporty walki
0

wiktoria-witkowicz-medal-kk

W dniach 19–20 maja br. w Bułgarskiej Warnie odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin IKO. W zawodach wystartowało 640 zawodników i zawodniczek z całej Europy, a także Algierii, Iranu i Izraela.

Olsztyński Klub Kyokushin Karate reprezentowało dwoje zawodników w kategorii Junior. Wiktoria Witkowicz w kata i kumite oraz Jan Stańczyk w kumite. Po przeszło 32-godzinnej podróży autokarem, nasi zawodnicy stanęli do walki o najwyższe trofea. Pierwsza wystartowała Wiktoria w konkurencji układów – kata.

W kategorii Junior startowało 25 zawodniczek, z czego tylko 4 zakwalifikowały się do ścisłego finału. Tura eliminacyjna stała na bardzo wysokim poziomie. Do największych faworytek należały Rosjanki i Hiszpanki. Do drugiej tury zakwalifikowały się trzy Rosjanki oraz nasza zawodniczka. Faworytki z Hiszpanii Tejro i Puche odpadły, przegrywając z naszą zawodniczką różnicą 3pkt. W finale pierwsze i drugie miejsce zajęły Rosjanki Lytkina i Balobanova, 3 miejsce zdobyła Wiktoria Witkowicz.

Wiktoria wystartowała również w walkach – kumite, przegrywając z Rosjanką po bardzo zaciętym pojedynku przez wazari. Drugi nasz reprezentant – Jan Stańczyk – walczył także z Rosjaninem Gorbanowem. Początek walki wyglądał obiecująco. Jan skutecznie wykonywał techniki oraz blokował uderzenia swojego rywala, jednak pierwszy start na zawodach tej rangi i brak doświadczenia spowodował, że nasz zawodnik niestety przegrał.

Waleczna postawa i charyzma naszych zawodników na Mistrzostwach Europy zasługuje na najwyższe uznanie. Wiktorii gratulujemy zdobycia brązowego medalu Mistrzostw Europy. Opiekunem zawodników był ojciec Wiktorii, pan Wojciech Witkowicz.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

15 lutego ruszyła akcja składania rocznych PIT-ów

Akcja e-PIT 2020 – czas, start. Rozpoczęła się kolejną