Wiele aktywności, jedno zdrowie! Czas na trening squasha!

Wiele aktywności, jedno zdrowie! Czas na trening squasha!

- Kategoria: Sport
0

fot. OSiRfot. OSiR

Cykl pod nazwą Wiele aktywności, jedno zdrowie rozpoczął się w styczniu Marszem Nordic Walking, w lutym odbył się  AquaMix czyli ćwiczenia z obciążeniem w wodzie, a kolejnym punktem z tej serii był marcowy trening biegowy. Teraz przyszedł czas na trening gry w squasha.

Chcemy by hasło Wiele aktywności, jedno zdrowie przyświecało nam wszystkim w 2019 roku, aby stymulowało do ruchu i poznawania świata sportu. Będziemy się bawić przez cały rok (oprócz lipca i sierpnia), spotkania będą się odbywać raz w miesiącu, najczęściej w sobotę, bo to bardzo dobry dzień na sportowe aktywności. Będziemy Was animować prezentując różne formy ruchu i dyscypliny sportu – chodzi o to, byście się bawili, rozruszali kości, a przy okazji zdrowo pośmiali! Spotkania mają otwartą formułę, może w nich wziąć udział każdy kto tylko na to ochotę, a być może odkryje dla siebie coś nowego i fascynującego? W kwietniu zapraszamy Was na squasha!!!

Spotkanie z tą dyscypliną sportu odbędzie się 27 kwietnia, w sobota o godz. 09:00 w świetnym obiekcie przy ul. Olimpijskiej 1, gdzie znajdują się cztery komfortowe korty.

Zajęcia poprowadzi Piotr Kania, trener z certyfikatem World Squash Federation Level 2. To spotkanie jest przeznaczone dla początkujących, pragnących poznać tajniki i techniki tej gry. Piotr Kania to wysokiej klasy specjalista, wielokrotny uczestnik i zwycięzca turniejów Polskiego Związku Squash’a. Trener z dużym doświadczeniem sportowym, którego cechuje indywidualne podejście do Klienta i duża efektywność. Serdecznie zapraszamy! – zachęca Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Trening gry w squasha

Gdzie? CRS Ukiel, ul. Olimpijska 1

Kiedy? 27.04.2019 r., start o godz. 09:00 (zajęcia 30 minutowe, po 2 osoby na korcie, maksymalnie 24 osoby)
Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu: 519 567 142

Wejście na trening jest nieodpłatne, na miejscu dysponujemy rakietkami i piłeczkami.Prosimy zabrać ze sobą strój, wodę i obuwie sportowe z białą podeszwą.

Ciekawostki o squashu

– W squashu stosunkowo szybko można osiągnąć poziom pozwalający na rywalizację; już w czasie pierwszej godziny spędzonej na korcie można rozegrać prawdziwy set squasha,
– Według amerykańskiego magazynu FORBES, squash kilkukrotnie został uznany za najzdrowszy sport na świecie,
– Niezbędne minimum informacji (o bezpieczeństwie na korcie, zasadach gry, podstawowych uderzeniach, poruszaniu się po korcie oraz podstawach taktyki) trener jest w stanie przekazać osobie początkującej w czasie ok. 10 godzin treningu,
– W squashu najbardziej liczy się kilka elementów: szybkość, dynamika, refleks i umiejętność poruszania się po korcie; dlatego pomocne jest wcześniejsze lub równoległe uprawianie także innych sportów,
– Mówi się, że squash to połączenie 4 dyscyplin sportowych: boksu, bo trzeba być silnym jak bokser, maratonu, bo trzeba być wytrzymałym jak maratończyk, sprintu, bo trzeba być szybkim jak sprinter i szachów, bo trzeba myśleć jak szachista

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Pijany pieszy wtargnął na jezdnię. Został potrącony

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z